امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۵:۳۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79746
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 89
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قروه، محمدرسول شیخی‌زاده عصر امروز در نشست شورای اجتماعی این شهرستان گفت: سال گذشته 90 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قروه، محمدرسول شیخی‌زاده عصر امروز در نشست شورای اجتماعی این شهرستان گفت: سال گذشته 90 کیلوگرم انواع مخدر در این شهرستان کشف و 700 نفر دستگیر شدند.

وی با اشاره به برگزاری کارگاه‌های مختلف مقابله با سوءمصرف مواد مخدر در این شهرستان تصریح کرد: 68 کارگاه آموزشی در دبیرستان‌ها، 22 مورد آموزش همگانی در مقطع ابتدایی و راهنمایی و 30 مورد آموزش همگانی نیز در مساجد برگزار شده است.

فرماندار قروه با بیان اینکه  تحول اجتماعی با توجه به آسیب‌های موجود امری بسیار ضروری است، تصریح کرد: شهرستان قروه از جمله اولین شهرستان‌های استان کردستان بود که به فراخور اهمیت موضوع، در اسرع وقت شورای اجتماعی در این شهرستان را تشکیل داد.

وی افزود: هفت کارگروه برای پیشبرد بهتر امور شورای اجتماعی در این شهرستان شامل ترویج فرهنگ و اخلاق اسلامی، ارتقای امنیت اجتماعی، کاهش اعتیاد، ارتقای انضباط اجتماعی، تقویت وحدت، همبستگی ملی و هویت اسلامی و ایرانی، ارتقا نشاط اجتماعی و سلامت و تحکیم مبانی خانواده است که هر یک با مدیریت یکی از ادارات و نهادهای شهرستان فعالیت بسیار خوبی در طول 6 ماه گذشته انجام داده‌اند.

فرماندار قروه با اشاره به نقش این کارگروه‌ها در پیشبرد اهداف شورای اجتماعی افزود: این کارگروه‌ها باید با تمام توان پای کار باشند و تنها از لحاظ اسمی تشکیل نشوند چراکه کارگروه‌های اسمی و بدون خروجی مناسب خود بزرگترین آسیب هستند.

وی با بیان اینکه فرهنگ‌سازی در زمینه ترویج اخلاق در جامعه  وظیفه یک نهاد یا اداره دولتی یا مردم نیست، افزود: تک‌تک افراد جامعه باید در قبال این وظیفه سنگین احساس مسئولیت کنند.

به گفته فرماندار قروه، پیاده‌کردن راه‌حل‌های منطقی و درست راهکاری منجر به ایجاد فرهنگ مسئولیت‌پذیری است که سنگینی این بار باید در بین تمامی افراد جامعه تقسیم شود.

شیخی‌زاده، شناخت آسیب‌ها و معضلات اجتماعی و ارائه راهکارهای ارزنده برای مقابله و حل آن را مهم‌ترین وظیفه این کارگروه‌ها اعلام کرد.

وی با بیان اینکه از ابتدای فعالیت شورا در شهرستان تاکنون سه جلسه با 32 مصوبه برگزار شده است، گفت: مقدمات لازم برای تشکلی شورای اجتماعی در بخش‌های دزج، دلبران و سریش آباد نیز فراهم شده است.

این مسئول در پایان گفت: در حال حاضر یکی از مهم‌ترین معضلات اجتماعی معضل طلاق است که نگرانی اصلی مردم ماست و متاسفانه سال به سال شاهد رشد آن هستیم.
انتهای پیام/79009/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها