امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۲:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79777
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سخنگوی سازمان پیمان امنیت جمعی امروز در جمع خبرنگاران، ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، سخنگوی سازمان پیمان امنیت جمعی امروز در جمع خبرنگاران، اقدامات برنامه‌ریزی‌شده در مورد کمک به تاجیکستان در جهت تقویت حفاظت مرزهای مشترک با افغانستان را از محورهای اصلی مذاکرات مقامات امنیتی توصیف کرد..

به گفته وی، در این نشست یک‌روزه که به ریاست «نیکولای پاتروش‌ف» دبیر شورای امنیت روسیه برگزار شد همچنین برنامه عمل سازمان امنیت جمعی در سال 2014 و طرح اقدامات مشترک کشورهای عضو بررسی و تدوین شد.

وی تصریح کرد: «نیکولای بوردیوژا» دبیرکل سازمان پیمان امنیت جمعی نیز در این نشست شرکت و گزارشی در زمینه وضعیت امنیتی در منطقه تحت مسئولیت و نفوذ این سازمان ارائه کرد.

وی همچنین گفت: بررسی موضوع فعالیت شورای هماهنگی مقامات باصلاحیت دولت‌ها در امر مبارزه با  مهاجرت غیرقانونی و جلوگیری از فعالیت گروه‌های جنایی از دیگر محورهای گفت‌وگوی مسئولان امنیتی در مرکز چچن بود.

بنابراین گزارش، دبیران شورای امنیت کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی در پایان این جلسه اسنادی‌را در رابطه با طرح توسعه سیستم پاسخ جمعی در شرایط اضطراری، طرح اقدامات و همکاری در مبارزه با فعالیت‌های جنایی در زمینه جمع‌اوری و تحلیل اطلاعات، آموزش مشترک عملیاتی نهادها و نیروهای امنیتی و شیوه استفاده مطلوب از نیروهای امنیت دسته‌جمعی را بررسی کردند.

بنا به گفته این منبع، دبیران شورای امنیت شش کشور عضو سازمان امنیت جمعی روسیه، بلاروس، قزاقستان، ارمنستان، تاجیکستان و قربیزستان همچنین طرح اقداماتی‌ را در جهت تشکیل فعالیت تبلیغاتی و نمایشگاهی در حوزه همکاری‌های نظامی و اقتصادی این نهاد بررسی و اسناد لازم‌ را تایید کردند.

بنا به گفته منابع رسمی، توجه کشورهای عضو سازمان امنیت جمعی به موضوع تامین امنیت و حفظ ثبات در مرز تاجیکستان با افغانستان در حالی مطرح شده است که این سازمان از پیامدهای منفی پس از خروج نیروهای ائتلاف بین المللی از افغانستان تا پایان سال 2014 نگران است.

به گفته این منابع، مراکز تحلیلی اوضاع در منطقه آسیای مرکزی در گزارش‌هایی احتمال بی‌ثباتی در برخی از کشورهای این منطقه‌ پس از خروج نیروهای غربی از افغانستان را امری دور از ذهن نمی‌دانند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها