امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۵:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79787
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 48
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های فلسطینی، امروز چهارشنبه دو گروه فلسطینی فتح و حماس برای تشکیل حکومت توافق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رسانه‌های فلسطینی، امروز چهارشنبه دو گروه فلسطینی فتح و حماس برای تشکیل حکومت توافق ملی با هم به توافق رسیدند. 

بنا بر این توافق، قرار است دولت وحدت ملی ظرف شش هفته تشکیل شود و محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان موعد انتخابات ریاست جمهوری و پارلمانی را در آینده نزدیک اعلام کند و این انتخابات به صورت همزمان و طی شش ماه آینده برگزار شود.
بندهای متن توافق بشرح زیر است:
اول: تاکید بر تعهد به توافق‌نامه قاهره و دوحة و تفاهمات ملحق به آنها و تاکید بر مرجعیت این توافقات.

دوم: حکومت، رئیس [محمود عباس] رایزنی‌ها را برای تشکیل حکومت توافق ملی، شروع خواهد کرد و آن را در بر اساس توافق قاهره و دوحه در زمان تعیین شده به مدت پنج هفته‌ اعلام خواهد کرد.
 
سوم: انتخابات، انتخابات پارمانی و ریاست جمهوری و مجلس ملی همزمان برگزار خواهد شد و رئیس[محمود عباس] اختیار دارد تا با مشورت با نیروهای ملی زمان انتخابات را مشخص کند تا اینکه حد اقل 6 ماه بعد از تشکیل حکومت انتخابات برگزار شود.
 
چهارم: سازمان آزادی بخش، توافق شد که کمیته فعال سازی وگسترش سازمان آزادی بخش فلسطین تشکیل شود تا این کمیته ماموریت محوله خود را در مدت پنج هفته بعد از این توافق از سر بگیرد با تاکید بر برگزاری جلسات دوره‌ای سازمان.

پنجم: کمیته آشتی مدنی، با استناد به توافقی که در قاهر صورت گرفت باید کار این کمیته و شاخه های فرعی آن از سرگرفته شود.
 
ششم: کمیته آزادی‌ها، تاکید بر اجرایی کردن توافق صورت گرفته در قاهره در مورد پرونده آزادی‌های عمومی و دعوت از این کمیته در کرانه باختری و نوار غزه برای از سرگیری فعالیت و اجرایی کردن مصوبات.
 
هفتم: پارلمان، بر اساس توافق صورت گرفته پارلمان باید فعال شود و وظایف خود را انجام دهد.انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها