امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 24
۰۶:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7979
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۲
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار استاندار قم و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم به نقل از روابط عمومی استانداری قم، آیت‌الله عبدالله جوادی آملی در دیدار استاندار قم و اعضای کارگروه آمایش سرزمینی و محیط زیست اظهار کرد: یک سرزمین زمانی به رشد و تعالی می‌رسد که نگاه جهانی به مسائل داشته باشد.

وی با بیان اینکه مسئولان عالی‌رتبه کشور و استان باید سه عنصر جهان‌دانی‏، جهان‌داری و جهان‌آرایی را در حیطه فعالیت خود مد نظر قرار دهند‏، افزود: اگر می‌خواهیم سرزمین خود را به نحو مطلوب و درست بسازیم باید جهان‌دانی و جهان‌داری و جهان‌آرایی را سرلوحه مسئولیت خود قرار دهیم.

این مفسر برجسته قرآن کریم با تاکید بر اینکه نگاه جهانی سبب می‌شود که معرفت‏، مدیریت و هنر را در کنار یکدیگر به کار بریم، گفت: برای اینکه بتوانیم سرزمین خود را آباد کنیم باید اندیشه و انگیزه یکجا با هم داشته باشیم و اگر این دو کنار هم نباشند انسان ناقصی هستیم و انسان ناکارآمد هم نمی‌تواند به رشد و توسعه مادی و معنوی جامعه کمکی کند.

وی با تاکید بر نقش تولید و اشتغال در توسعه بیان داشت: اگر می‌خواهیم جوانان ما سالم و سربلند باشند، باید چرخه تولید و اشتغال را فعال کنیم.

آیت‌الله جوادی آملی بر نقش مهم و حیاتی دانشگاه‌های استان و مجموعه دستگاه‌ها در رشد و تعالی جوانان تاکید کرد و گفت: باید با مدیریت نیروی انسانی بتوانیم زمینه رشد و توسعه آمایش سرزمینی را فراهم آوریم.

وی با بیان اینکه قم پایگاه مهم جهان اسلام است، گفت: الآن شایسته است بگوییم «اطلبو العلم بالقم» چرا که امروز قم میزبان هزاران طلبه و محصل خارجی از سراسر دنیاست و می‌تواند اندیشه ناب اسلامی را به کل جهان صادر کند.

این مرجع تقلید شیعیان با ابراز خرسندی از طرح مسئله آمایش سرزمین و محیط زیست در استان و تقدیر از اهتمام استاندار قم به این مهم گفت: خوشبختانه آمار و ارقامی که از رشد و توسعه قم وجود دارد امیدبخش است و باید با دقت و تلاش بیشتر و با نگاهی فراملی رشد و توسعه قم بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

در این جلسه تنی چند از اعضای کارگروه آمایش سرزمینی و محیط زیست گزارشی از فعالیت‌های خود ارائه کردند و در پایان تفاهمنامه استقرار موسسه چاپ و نشر اسراء به عنوان نخستین مجموعه در شهرک چاپ و نشر قم به امضای شرکت شهرک‌های صنعتی استان قم و موسسه و حیانی اسراء رسید.
انتهای پیام/2258/ب/چ3000
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها