امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79798
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر امور سیاسی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره درباره انتخابات مصر تاکید کرد: ...

«عبدالفتاح محمد»، تحلیلگر امور سیاسی مصری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره درباره انتخابات مصر تاکید کرد: این دور از انتخابات ریاست جمهوری مصر شاهد رقابت شدید بین نامزدها خواهد بود و مطرح کردن این قضیه که انتخابات به سود «عبدالفتاح السیسی» رقم خواهد خورد، سخن درستی نیست، چون این انتخابات تفاوت‌های بسیاری با انتخابات دوره‌های گذشته دارد.

محمد در این خصوص به انتخابات سال 2012 استناد کرد و گفت: در حالی‌که در آن انتخابات نظرسنجی‌ها نشان می‌داد، همه چیز به سود ابو الفتوح و عمرو موسى است، اما صندوق‌ها به محمد مرسی و احمد شفیق و حمدین صباحی رای دادند که برای بسیاری نتیجه‌ای غافلگیر کننده بود.

این تحلیلگر مصری در ادامه افزود: حمدین صباحی به عنوان یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دارای فرصت بسیاری برای پیروزی است و این فرصت بدون تردید با حضور و مشارکت جوانان در عرصه انتخابات افزایش خواهد یافت، چون آنها به این جهت که اکثریت جامعه را تشکیل می‌دهند، برگ برنده هر انتخاباتی هستند که در مصر برگزار خواهد شد.

محمد خاطرنشان کرد: اطلاعات به دست آمده نشان می‌دهد، جوانان مصری که 30 میلیون نفر را تشکیل می‌دهند، به این جهت که اعتقاد دارند، جایگاه ویژه‌ای در جامعه دارند، در انتخابات شرکت خواهند کرد و چنین وزنه‌ای بدون تردید از جایگاه بالایی هر معادله‌ای برخوردار است.

وی افزود: دولت مصر باید بیش از پیش طی روزهای آینده بی‌طرفی خود در انتخابات را حفظ کند تا به این ترتیب جوانان بیش از پیش انگیزه مشارکت در انتخابات و روند سیاسی را پیدا کنند، چون بدون جوانان ساخت و بنای دولت مدرن امکان پذیر نیست.
انتهای پیام/خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها