امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۰:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79799
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 43
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای مسلح و ارتش سوریه اکنون کنترل امور را در محورهای مختلف ریف شمالی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای مسلح و ارتش سوریه اکنون کنترل امور را در محورهای مختلف ریف شمالی لاذقیه در دست دارند و به طور گسترده در جبهه ساحل سوریه مستقر شده‌اند، تا پس از آرامشی چند روزه درگیری‌ها در این مناطق از سرگرفته شود.

صدای انفجارها در روستاهای نزدیک به کسب کاملا به گوش می‌رسد و عملیات ارتش سوریه که در روزهای اخیر به عملیات نیروی هوایی و یگان توپخانه محدود شده بود، به درگیری‌های شدید و سخت در کوه «النسر» و منطقه «النبعین»، «تپه 45» و اطراف کوه «تشالما» تبدیل شده است.

براساس گزارش‌های میدانی رسیده، آنچه اوضاع در ریف شمالی لاذقیه را پیچیده‌تر از سایر جبهه‌های درگیری در سوریه کرده است، آتش سوزی‌های مستمری است که در جنگل‌های این منطقه به دلیل بافت جنگلی این مناطق و رد و بدل شدن مستمر آتش بین طرف‌های درگیر رخ می‌دهد.

این درحالی است که ترکیه همچنان به حمایت‌های لجستیکی از گروه‌های مسلح تکفیری به شکل علنی و آشکار ادامه می‌دهد، با این حال استحکامات ارتش و نیروهای آن در این منطقه به شکل چشمگیری افزایش یافته و تقویت شده است.

به گفته منابع آگاه میدانی تسلط ارتش سوریه بر تپه استراتژیک 45 موجب شده تا نیروهای ارتش سوریه بر منطقه و روستای النبعین تسلط کامل داشته باشند و با هدف گرفتن مقرها و مواضع گروه‌های مسلح در این منطقه آنها را وادار به عقب نشینی از آن به سمت شمال شرقی آن کنند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها