امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۹:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79801
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
«نقیب‎الله فایق» عضو ستاد انتخاباتی اشرف‎ غنی احمدزی و عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«نقیب‎الله فایق» عضو ستاد انتخاباتی اشرف‎ غنی احمدزی و عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت که انتخابات ریاست جمهوری این کشور به دور دور دوم کشیده خواهد شد و بر اساس گزارش‎های رسیده به ستاد انتخاباتی تیم احمدزی، این کاندیدی ریاست جمهوری بیشترین آرا را از آن خود کرده است، اما این آرا 1+50 درصد را تکمیل نمی‎کند.

وی تأکید کرد: اکثریت آرای احمدزی از مناطقی است که تاکنون از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام نشده است.

به گفته عضو ستاد انتخاباتی احمد زی، در دور دوم انتخابات، بیشتر مردم افغانستان به این کاندیدا رأی خواهند داد، زیرا وی فرد مناسبی برای ریاست جمهوری این کشور است.

اشرف غنی در دور دوم انتخابات با کاندیداهای دیگر ائتلاف می‌کند

فایق در ادامه با اشاره به ائتلاف 2 کاندیدای دیگر انتخابات ریاست جمهوری افغانستان اظهار داشت که اگر این انتخابات به دور دوم کشیده شود، اشرف‎غنی احمدزی نیز با دیگر کاندیداها ائتلاف خواهد کرد.

وی افزود: هم‎اکنون تلاش می‌کنیم تا با کاندیداهای دیگری که در نتایج مقدماتی انتخابات پیشتاز نبودند در دور دوم ائتلاف کنیم.

عضو ستاد احمدزی تأکید کرد که تیم اشرف‎غنی با کاندیداهایی ائتلاف خواهد کرد که دارای برنامه‎های نزدیک به هم باشند.

به باور وی، آرای مردم افغانستان در انتخابات ریاست جمهوری این کشور سرنوشت‎ساز است، نه ائتلاف‎های کاندیداها در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور.

انتخابات در دور دوم جانبدارانه خواهد بود

عضو پارلمان افغانستان با اشاره به ترکیب تیم‎های انتخاباتی در دور دوم این روند، اظهار داشت: در صورتیکه انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم کشیده شود، ترکیب تیم‌ها جانبدارانه خواهد بود زیرا تاکنون فرهنگ شایسته‎سالاری در مناطق افغانستان نهادینه نشده و مردم تلاش می‎کنند تا به کاندیدی که از منطقه خودشان است، رأی دهند.

وی تأکید کرد: جانبدارانه، قومی و زبانی شدن انتخابات دور دوم به سود مردم افغانستان نیست و آن‎ها بایستی بر اساس شایستگی کاندیداها رأی دهند.

این عضو ستاد انتخاباتی اشرف غنی احمدزی در مورد برخی از نگرانی‎هایی که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور چالش محسوب می‌شود نیز گفت که اکثر چالش‎های دوره قبل از بین رفته‌اند و انتخابات دور دوم به خوبی برگزار خواهد شد زیرا نیروهای امنیتی افغانستان توانایی مقابله با تروریست‌ها و محو آن‎ها از صحنه انتخابات را دارند.

فایق خاطر نشان کرد که مردم افغانستان در دور دوم انتخابات نیز برای تعیین سرنوشت خود پرشور شرکت خواهند کرد و به کاندیدای مورد نظرشان رای خواهند داد.

انتخابات ریاست جمهوری افغانستان در 16 فروردین برگزار شد و بر اساس اعلام 50 درصد از نتایج مقدماتی این انتخابات، اشرف‎غنی احمدزی و «عبدالله عبدالله» پیشتاز این انتخابات هستند، اما هیچ کدام از این کاندیداها نتوانسته‌اند 1+50 درصد آرا را از آن خود کند.

قرار است سومین بخش از نتایج مقدماتی انتخابات ریاست جمهوری افغانستان فردا (پنجشنبه) از سوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام شود.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها