امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۲۰:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79824
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه ...

سیدعلی طاهری نماینده مردم گرگان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه روز گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: در جلسه کمیسیون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به منظور پاسخ به سوالات تعدادی از نمایندگان در جلسه کمیسیون حاضر شد که در ابتدا رئیس کمیسیون طی توضیحاتی دغدغه‌های فرهنگی کشور را مطرح کرد.
 
وی افزود: در ادامه جلسه مصطفی رحمان‌دوست، قاسم جعفری و زهره طبیب‌زاده سوالات خود را در ارتباط با دفن دو تن از فعالان موسیقی در خارج از کشور، عدم برگزاری جشنواره افق نو، عدم برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در خراسان شمالی، نحوه توزیع یارانه کاغذ به مطبوعات، اعطای مجوز به نشر چشمه و همچنین نظر وزیر ارشاد در مورد ممیزی کتاب‌ها مطرح کردند که در برخی موارد مقرر شد تا جلساتی با نمایندگان سوال‌کننده برگزار شود و نمایندگان پس از این جلسات نظر خود را در خصوص قانع شدن یا نشدن از پاسخ‌ها اعلام کنند.
 
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: وزیر در مورد دفن دو نفر از موسیقی‌دانان فعال در خارج از کشور در قطعه هنرمندان بهشت زهرا عنوان کرد از آنجایی که پدر و مادر این دو نفر از فعالان هنری موجه در سطح کشور هستند و به واسطه عملکرد موجه پدر و مادر آنان، با دفن آنها در قطعه هنرمندان بهشت زهرا موافقت شد که این پاسخ نماینده سوال‌کننده (مجتبی رحمان‌دوست) را قانع کرد.
 
طاهری خاطرنشان کرد: پیش از این نیز سوال بهروز نعمتی و نادر قاضی‌پور از وزیر ارشاد به دلیل عدم حضور وزیر در جلسه کمیسیون بنا به نظر نمایندگان سوال‌کننده به صحن علنی ارجاع داده شده بود که در مورد سوال بهروز نعمتی طی تماس صورت گرفته با وی موافقت این نماینده حاصل شده و سوال وی در صحن علنی مطرح نخواهد شد.
 
وی اضافه کرد: در ارتباط با سوال نادر قاضی‌پور نیز طبق گفته معاون پارلمانی وزارت ارشاد با این نماینده صحبت شده و وی عنوان کرده است که سوال خود را از هیات رئیسه مجلس پس گرفته و در کمیسیون آن را مطرح خواهد کرد.
 
انتهای پیام/ ا  
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها