امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۱:۱۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79827
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 42
به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، کنسرت خواجه‌نوری که بعد از چهار سال به صحنه بازگشته بود، حدودا با یک ساعت تاخیر آغاز شد. از بخش‌های جذاب این کنسرت ...

به گزارش خبرنگار موسیقی فارس، کنسرت خواجه‌نوری که بعد از چهار سال به صحنه بازگشته بود، حدودا با یک ساعت تاخیر آغاز شد.

از بخش‌های جذاب این کنسرت اجرای کمانچه هادی منتظری همراه با گیتار و درامز و پرکاشن بود. خواجه‌نوری که سابقه اجرای تلفیقی را با مرحوم ذوالفنون دارد، کوشیده بود تا فضایی چند صدایی و متفاوت  ایجاد کند. هادی منتظری هم اصرار داشت که از فضای موسیقی ایرانی خارج نشود و هویت سازش را حفظ کند. یعنی در واقع این دو هنرمند بیش از اینکه سعی داشته باشند تلفیق ارایه دهند، می‌خواستند گفت‌وگویی موسیقایی بین سازها ایجاد کنند.

کنسرت خواجه‌نوری از سه بخش تشکیل می‌شد؛ بخش‌های فلامنکو، پاپ و تلفیقی. او برای ایجاد تنوع و هیجان در کنسرتش این  بخش‌ها را به صورت غیر تفکیکی اجرا کرد تا به نوعی  همه حاضران با سلائق متفاوت موسیقی از آن لذت ‌ببرند. او در این کنسرت 10 قطعه با کلام از آلبوم «افق» و همچنین 2-3 قطعه قدیمی از آثار گذشته‌اش که با تنظیمی جدید اجرا می‌‌شدند را به روی صحنه برد. همینطور 3 قطعه هم با هادی منتظری اجرا کرد و در پایان هم  یک قطعه تک نوازی  اجرا شد.
 
حاشیه‌های این کنسرت

کیفیت بد صدا یکی از نکات بارز این کنسرت بود که صدای خود خواجه ‌نوری را هم درآورد و او مدام با ایما و اشاره با اتاق فرمان در ارتباط بود تا این مشکل را برطرف کند.

اجرای آهنگ «رنگ آبی» هم یکی از حاشیه‌های این کنسرت بود. خواجه نوری چندی است در حال آماده سازی سرود سرخ برای تیم فوتبال پرسپولیس است و به خاطر همین اجرای آهنگ «رنگ آبی» کمی عجیب به نظر می‌رسید.

خواجه نوری با این که چهار سال از صحنه دور بوده است، همچنان هم طرفداران خاص خود را دارد و از فضایی که در سالن حاکم بود می‌شد فهمید که از بازگشت دوباره او به روی صحنه خوشحال هستند.
 
  انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها