امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۰۶:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79836
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یه نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، حسین طاهری اعلام کرد: مذاکرات برای دبیری بیست و ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس یه نقل از روابط عمومی مرکز هنرهای نمایشی، حسین طاهری اعلام کرد: مذاکرات برای دبیری بیست و یکمین جشنواره بین‌المللی تئاتر کودک و نوجوان همدان انجام گرفته و پیام دهکردی به عنوان دبیر این جشنواره انتخاب شده است.

این در حالی است که در دیدار مدیرکل هنرهای نمایشی با گروه نمایش «حنانه» در استان قم، طاهری، با حضور در جمع بازیگران و عوامل نمایش «حنانه» در پشت صحنه این کار، ضمن تشکر از گروه گفت: تبدیل یک فضای غیرهنری همچون فضای برپایی نمایشگاه‌ها به صحنه تئاتر کاری ستودنی است که گروه اجرایی نمایش «حنانه» با پیش قدم شدن در این امر، در استان قم کاری بزرگ را به انجام رسانده است.

وی در ادامه بر ضرورت توجه به تئاتر شهرستان‌ها و حمایت از نسل جوان تئاتری تاکید کرد و گفت: شناسایی هنرمندان تئاتر در استان‌ها و معرفی آنان به مردم دیگر استان‌های کشور و گردش و تبادل گروه‌های نمایشی استان‌ها از جمله برنامه‌های این اداره کل در جهت بالندگی بیشتر هنر تئاتر در کشور است.

طاهری تصریح کرد: باید بسترهای گردش گروه‌های تئاتری فراهم شود تا علاوه بر تعامل و ارتقا میان گروهای تئاتری، چرخش اقتصادی آنان نیز تامین شود که این امر مستلزم فراهم شدن ساز و کار طرح با مشورت و همفکری متولیان و هنرمندان تئاتر خواهد بود.

مدیرکل هنرهای نمایشی در ادامه به حمایت‌های دولت از هنرمندان تئاتر نیز اشاره‌ای کرد و افزود: دولت باید چتر حمایتی خود را به صورت بسترسازی برای استقلال و خود اکتفایی گروه‌های تئاتری، بگستراند و با برنامه‌ریزی‌های دقیق تئاتر را در سبد فرهنگی مردم و خانواده‌ها قرار دهد.

طاهری همچنین بر ایجاد فضای تئاتر شهر در استان ها نیز تاکید کرد و گفت: باید تئاتر شهر در سطح همه استان ها احداث شود. هم اکنون تئاتر شهر در 10 استان کشور فعال شده اما راه اندازی دیگر تئاترشهرها نیازمند یک عقبه پژوهشی است تا بتوان آن را از سطح استان ها به شهرستان ها نیز تسری داد.
 
گفتنی است نمایش "حنانه" که با استقبال مخاطبان در استان قم روبرو شده، به نویسندگی و کارگردانی سیدمحمدجواد طاهری و میلاد اکبرنژاد، با موضوع زندگی نامه حضرت زهرا (س)، خلافت امیرالمومنین علی (ع) و همچنین حضرت ام البنین (س) تا یکشنبه، 31 فروردین ماه، در محل دائمی نمایشگاه های استان قم روی صحنه است.

مجری این برنامه موسسه فرهنگی هنرهای نمایشی "آرین" است و علی فرحناک، سیدمحمد حسینی، زهرا محمدباقری، مهدی رکنی، سعید اکبرزاده و فرزانه خان محمدی از بازیگران این نمایش اند. 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها