امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۳:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79837
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارگاه آموزشی سیف اله صمدیان 1 اردیبهشت در دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی کرج برگزار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کارگاه آموزشی سیف اله صمدیان 1 اردیبهشت در دانشکده ادبیات دانشگاه خوارزمی کرج برگزار شد.

در کارگاه های آموزشی عکاسی و فیلم سازی با تلفن همراه که در بخش دانشگاهی جشنواره همراه تهران برگزار می شود، اساتید عکاسی و فیلم سازی به دانشجویان می آموزند که با تغییر نگاه خود می توانند از ابزار تلفن همراه در خلق آثار هنری استفاده کنند.

صمدیان در این کارگاه گفت: تلفن همراه از فن آوری هایی است که امکان فیلم سازی و عکاسی را برای هر فردی فراهم کرده و دیگر عکس گرفتن آرزوی دست نیافتنی نیست ولی اینکه چگونه عکس بگیریم، مهم است.

این مدرس فتوژورنالیسم ، سوژه یابی در عکاسی را یک اصل مهم دانست و ادامه داد: همه مشکل عکاسان این است که از چه چیزی عکس بگیرند و چگونه از موضوعات جهان پیرامون به درستی استفاده کنند. شما برای "عکاس" شدن به نگاه تازه متولد شده یک کودک نیاز دارید و این نگاه مرز شما را با "عکس بردار" شدن متمایز می کند.

صمدیان در ادامه با اشاره به لزوم تبلیغ درست برای خرید دیجیتال ادامه داد: جشنواره همراه که با امسال با مشارکت دیجی کالا برگزار می شود مخاطبان را با فرهنگ خرید اینترنتی درگیر می‌کند و اگر قیمت های این گونه سایت ها منصفانه و انسانی باشد مطمئنا قشر عکاسان از این حرکت استقبال خوبی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: اقدام پسندیده دیگری که در شروع کارگاه دیدم نمایش فیلمی درباره تاریخ آنالوگ و دیجیتال دوربین و عکاسی بود و می توانم بگویم که جای این چنین فیلمی در مناسبت هایی مشابه خالی بود.

کارگاه آموزشی دانشگاه خوارزمی با استقبال بیش از 200 نفر از دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه مواجه شد و در پایان برنامه، شرکت کنندگان در مسابقه پیامکی دیجی کالا، 1 کمک هزینه خرید تلفن همراه و دو دستگاه هارد اکسترنال دریافت کردند.

کارگاه های آموزشی جشنواره همراه تهران تا 31 اردیبهشت ماه در 15 دانشگاه سراسر کشور برگزار می شود. جدول این کارگاه ها در سایت جشنواره به آدرس www.tfpf.mobi  موجود است و علاقمندان می توانند برای ثبت نام با دبیرخانه جشنواره به شماره 24843 تماس بگیرند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها