امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۹:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79838
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 70
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سراسر کره خاکی مسلمانان به تأسیس مسجد اهتمام زیادی دارند تا راز و ...

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در سراسر کره خاکی مسلمانان به تأسیس مسجد اهتمام زیادی دارند تا راز و نیازهای عاشقانه خود را در کنار سایر مسلمانان در خانه خدا انجام دهند، در این میان مسلمانان کشور استرالیا نیز از دیرباز به ساخت مسجد در نقاط مختلف این کشور همت گمارده‌اند، به همین منظور در ادامه تصاویری از مساجد این کشور که توسط رایزنی فرهنگی کشورمان ارسال شده است، در ادامه می‌آید:
 مسجد هرگوت اسپرینگز  (ماری)هرگوت اسپرینگز (ماری)، شمالی‌ترین نقطه ریل راه آهن در استرالیای جنوبی بود و تنها وسیله حمل و نقل بعد از این شهر شترها بودند. به همین دلیل این شهر به یکی از بزرگترین شهرهای افغان تبدیل شد و به افغانستان کوچک شهرت یافت. اولین مسجد استرالیا در هرگوت اسپرینگز و شهر افغان ماری ساخته شد. مسجد شهرافغان ماری  با سقف کاهگلی و دیوارهای گِلی که تا نیمه بالا آمده بودند، در سال 1861 (بر اساس برخی منابع 1884) بنا شد، دیوارهای باز این مسجد باعث عبور نسیم و خنک کردن نمازگزاران در ماه‌های گرم و خشک سال می‌شد. یک کانال بزرگ نیز آب مورد نیاز مسجد را از منبع آب شهر تأمین می‌کرد، دیوارهای گلی و سقف کاهگلی این مسجد بعد از سال 1900 با ورقه‌های فلزی جایگزین شد، نمای بیرونی مسجد ماری در سال 1884. از آبگیر جلو مسجد، جهت شستشوی پاها قبل از ورود به مسجد استفاده می‌شد.

 
مسجد علی بن ابیطالب(ع) در ایالت نیوساوت ویلز


 
مسجد الزهرا(س) (مسجدی شیعی و ساخته شده در سال 1980)


 
مسجد الهدی


 مسجد پرت در ایالت استرالیای غربی 

 
مسجد هلند پارک


 

 
مسجد سان شاین  در ایالت ویکتوریا


 

 
مسجد الهدی


 
مسجد سلیمانیه


انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها