امروز : پنجشنبه ۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۰۲:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79847
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 56
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات نمایشگاه کتاب در محل ستاد اجرایی این رویداد واقع در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کمیته بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات نمایشگاه کتاب در محل ستاد اجرایی این رویداد واقع در زیرزمین شبستان مصلی امام خمینی (ره) مستقر شده و آماده دریافت شکایت، انتقاد و پیشنهادهای بازدیدکنندگان خواهد بود.

بر این اساس، قرار است شماره تلفن و نشانی کمیته بازرسی و پاسخ‌گویی به شکایات با بنرهایی در سطح نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، و در معرض دید عموم بازدیدکنندگان قرار گیرد.

بنابر اعلام این کمیته،‌ بازدیدکننگان بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در صورت نیاز می‌توانند با شماره تلفن‌های 88496222 و 88496223 تماس بگیرند.
 
* دعوت کمیته تشریفات نمایشگاه کتاب از مقامات کشوری
 
کمیته تشریفات این رویداد،‌ در چند روز گذشته، از معاونان رئیس‌جمهور، مسئولان دولتی و مدیران شهرداری برای حضور در نمایشگاه کتاب و بازدید از این رویداد فرهنگ دعوت کرد.

در این بازدیدها قرار است،‌ جلسات کاری مشترک با مسئولان بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز برگزار شود.
 
* بازدیدکنندگان بیمه مسئولیت‌مدنی می‌شوند
 
حسین صفری مدیر کمیته اجرایی این رویداد، اظهار کرد:‌ همه بازدیدکنندگان، ناشران و عوامل اجرایی نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران،‌تحت پوشش بیمه مسئولیت‌مدنی قرار می‌گیرند.
 
به گفته وی، بیمه مسئولیت‌مدنی هر حادثه‌ای که برای افراد در محیط برگزاری بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران رخ دهد،‌ را شامل می‌شود.
 
صفری افزود: علاوه بر بیمه مسئولیت‌مدنی، تمامی اقلام،‌ تجهیزات منصوبه در نمایشگاه و کتاب و اجناس موجود، تحت پوشش بیمه حواد قرار می‌گیرند.
 
* نامجو مطلق: فراهم کردن زمینه مطالعه بهترین راه تشویق جوانان به کتاب است
 
«مجید نامجو مطلق» از پیشکسوتان فوتبال ایران در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هفتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران اظهار کرد: ایرانی ها با توجه به پیشرفت هایی که در علوم مختلف پس از پیروزی انقلاب اسلامی داشته اند به نظر من جزو کتاب خوان ترین مردم جهان هستند زیرا بسیاری از دستاوردهای دانشمندان ایرانی در جهان حاصل مطالعات و تحقیق آنان بوده وخود این موضوع خبر از کتابخوان بودن مردم ما می دهد.

وی درباه علاقه خود به کتاب گفت: بیشتر به کتاب های تاریخی و ورزشی علاقه دارم و اولین جایی که در نمایشگاه کتاب می روم بخش جدیدترین کتاب های ورزشی است.

این فوتبالیست پیشکسوت پیشرفت تکنولوژی و علاقه جوانان به محصولات مرتبط با آن را یکی از دلایل کاهش مطالعه در نسل امروز عنوان کرد و افزود: برای تشویق جوانان به مطالعه باید در کنار شعار سال که مرتبط با فرهنگ و اقتصاد است، امکانات و شرایط مطالعه را نیز فراهم آورد زیرا اگر زمینه فراهم نباشد فرهنگ سازی در حوزه کتاب خوانی رخ نخواهد داد.

سرمربی تیم فوتبال آلومینیوم هرمزگان در ادامه گفت: فراهم آوردن شرایط اقتصادی مناسب برای مردم یکی از را ه های اساسی برای رسیدن آسان به کتاب است. چه بسا مردمی هستند که دلشان می خواهد کتاب بخرند و مطالعه کنند اما به دلیل نبود وضعیت مناسب اقتصادی توان خرید حتی یک کتاب راهم ندارند.

این بازیکن سابق استقلال و پرسپولیس گفت: بینشی که رهبر معظم انقلاب در حوزه نامگذاری امسال با عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی داشتند همه نشان از اهمیت داشتن فرهنگ است، زیرا ایشان فرمودند فرهنگ حتی از اقتصاد هم مهم تر است مانند هوایی است که تنفس می کنیم.

وی در پایان گفت: به یاد دارم نوجوانانی که همسن و سال من بودند در دوره انقلاب و جنگ علیرغم نبود تبلیغات مناسب، کتاب خوان بودند. به نظرم مردم آن موقع برای زندگی قانع تر بودند چیزی که امروزه با آمدن تکنولوژی از بین رفته است آن زمان آثاری مانند کتاب استاد شهید مطهری و شریعتی معروف بود و مردم استقبال می کردند اما امروز این شوق را کمتر می بینیم.

بیست‌وهفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران در روزهای 10 تا 20 اردیبهشت 1393 در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار