امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۱۳:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79849
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
  به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری جشنواره فرهنگی هنری طلوع خرداد ظهر امروز در اداره کل ارشاد استان ...

  به گزارش خبرنگار تاریخ خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، نشست خبری جشنواره فرهنگی هنری طلوع خرداد ظهر امروز در اداره کل ارشاد استان تهران برگزار شد.

محمد حسین اسماعیلی معاون فرهنگی هنری مدیرکل ارشاد استان تهران در این نشست اظهارداشت: در آستانه پنجاه و یکمین سالگرد قیام 15 خرداد 1342 هستیم به همین دلیل جشنواره طلوع خرداد در راستای اهداف والای فرهنگی نظام برگزار می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه جشنواره طلوع خرداد یادواره‌ای برای وقایع انقلاب اسلامی است، گفت: امیدوارم این جشنواره در راستای اهداف فرهنگی باشد که مورد تاکیدات مقام معظم رهبری است.

اسماعیلی گفت: مردم ورامین، پیشوا و قرچک نقش اساسی در شکل‌گیری قیام 15 خرداد داشتند به همین دلیل جشنواره در این 3 شهرستان برگزار می‌شود.

وی ادامه داد: این جشنواره در 3 بخش ادبی، هنرهای تجسمی و تئاتر خیابانی برگزار می‌شود، مسئول برگزاری بخش ادبی اداره اراشاد شهرستان ورامین است و بخش هنرهای تجسمی به عهده اداره ارشاد پیشوا و تئاتر خیابانی مشترکاً بر عهده اداره ارشاد پیشوا و ورامین است.

قائم مقام دبیرکل علمی جشنواره فرهنگی هنری طلوع گفت: این جشنواره با موضوعات نقش مرجعیت در شکل‌گیری یادواره 15 خرداد، نقش زنان، کشاورزان و جوانان در قیام 15 خرداد، انقلاب اسلامی و بیداری اسلامی است.

وی افزود: افراد علاقمند به شرکت در بخش ادبی جشنواره طلوع خرداد می‌توانند آثار خود را در قالب خاطره‌نگاری، خودنوشت و دیگر نوشت به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند همچنین آثار می‌تواند در بخش داستان، رمان و داستان کوتاه نیز گنجانده شود.

اسماعیلی گفت: در شعر نیز افراد علاقمند می‌توانند در قالب شعر آزاد، شعر کلاسیک آثار خود را ارسال کنند و هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. آثار ارسالی نباید در هیچ جشنواره‌ای شرکت داده شده باشد.

معاون فرهنگی هنری وزیر ارشاد ادامه داد: در بخش تئاتر خیابانی همه گروه‌های تئاتری کشور بدون محدودیت می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند و نمایش برگزیده به جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر ارسال می‌شود.

وی گفت: در بخش هنرهای تجسمی هنرمندان می‌توانند آثار خود را در قالب گرافیک، پوستر و کاریکاتور و خوشنویسی اعم از بخش نستعلیق، شکسته و گرایش‌های نوین به دبیرخانه ارسال کنند.

اسماعیلی گفت: علاقمندان تا پایان 1393.3.1 می‌توانند آثار خود را ارسال کنند و در نهایت 5 خرداد داوری انجام می‌شود و این جشنواره از 11 تا 18 خرداد برگزار می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها