امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۴:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79893
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 29
«عبدالرئوف انعامی»، عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله و عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ...

«عبدالرئوف انعامی»، عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله و عضو پارلمان افغانستان در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، گفت: در صورتی که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم کشیده شود، ائتلاف میان نامزدها در نتیجه دور دوم سرنوشت‎ساز خواهد بود.

انعامی افزود: به نظر می‎رسد که انتخابات ریاست جمهوری افغانستان به دور دوم نخواهد رفت، زیرا عبدالله می‎تواند در دور اول انتخابات اکثریت آرا را از آن خود کند.

به گفته وی، بر اساس گزارش ناظران، تیم انتخاباتی عبدالله بیشترین رأی را نسبت به دیگر نامزدهای ریاست جمهوری افغانستان از آن خود کرده است.

ائتلاف رسول با عبدالله در دور دوم

این عضو ستاد عبدالله ائتلاف این نامزد با «زلمی رسول» را تأئید کرد و گفت: در دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان این ائتلاف می‎تواند آرای مردم را به سود عبدالله تغییر دهد.

به باور وی، این 2 نامزد ریاست جمهوری افغانستان می‎توانند یک تیم خوب کاری تشکیل داده و نسبت به دیگر نامزدهای ریاست جمهوری این کشور خدمت بیشتری به مردم افغانستان ارائه کنند.

این عضو پارلمان افغانستان تصریح کرد: ما در نظر داریم تا بهترین خدمت را برای ملت افغانستان انجام دهیم و در صورتی که تیم انتخاباتی ما در انتخابات ریاست جمهوری پیروز شود، بهترین تیم کاری را تشکیل خواهیم داد.

وی تصریح کرد: تیم کاری ما متشکل از تمام اقوام افغانستان بوده و هیچ نوع تبعیضی در آن دیده نخواهد شد.

کمیسیون‎های انتخاباتی در اعلام نتیجه انتخابات بی‎طرفانه عمل کنند

عبدالرئوف انعامی در ادامه سخنان خود از مسئولان کمیسیون‎های انتخاباتی این کشور خواست تا در اعلام نتایج آرای ملت این کشور بی‎طرفانه عمل کنند.

به باور وی، ‌این مسئولان تاکنون در این مورد با صداقت رفتار کرده و از این پس نیز آن‎ها باید به همین طریق عمل کنند.

این عضو ستاد انتخاباتی عبدالله معتقد است که امکان انجام تقلب و مهندسی انتخابات در دور دوم وجود دارد و آرای شفاف ملت ممکن است با آرای تقلبی ترکیب شود.

وی از رئیس جمهور افغانستان خواست تا از هر نوع مهندسی انتخابات ریاست جمهوری این کشور جلوگیری کرده و نگذارد رأی مردم با آرای تقلبی ترکیب شود.

تروریست‌ها نمی‎توانند مانع شرکت مردم در انتخابات دور دوم شوند

انعامی در ادامه سخنان خود به وضعیت موجود افغانستان اشاره کرد و گفت که تروریست‌ها نمی‎توانند مانع شرکت مردم در انتخابات دور دوم این کشور شوند.

وی تصریح کرد: تروریست‌ها و دشمنان ملت افغانستان در انتخابات دور اول ریاست جمهوری نیز تلاش کرده بودند که مانع شرکت مردم در انتخابات شوند، اما قادر به این کار نشدند.

به باور این عضو پارلمان افغانستان، ملت این کشور آماده شرکت در انتخابات دور دوم است و هیچ عامل بازدارنده‌ای برای آن‎ها وجود ندارد.

وی در پایان از مسئولان کمیسیون‎های انتخاباتی و دولت افغانستان خواست که برای دور دوم انتخابات ریاست جمهوری این کشور از هم‌اکنون آمادگی کامل داشته باشند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها