امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۹:۳۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79897
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 78
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمد صاحب‌کار ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رویکرد اقتصادی ما به سمت تقویت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، محمد صاحب‌کار ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه رویکرد اقتصادی ما به سمت تقویت شرکت‌های بنیان است، اظهار کرد: مبنای دانش و فناوری که می‌تواند پایه تولید ثروت و ارزش افزوده باشد.

وی تصریح کرد: تاکنون توجه اقتصاد کشور به منابع اولیه مانند معادن، نفت خام و دیگر مواردی از این دست بوده است.

مدیر امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: اگر نتوانیم به سمت دانش و فناوری برای توسعه اقتصاد برویم در واقع در پیشرفت اقتصادی ضربه خوردیم.

صاحب‌کار با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان به عنوان نیروهای اصلی وارد شونده در شرکت‌های دانش‌بنیان هستند، خاطرنشان کرد: فرصتی که برای اشتغال این جوانان به وجود می‌آید بسیار مناسب بوده و باید از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان در این راستا استفاده کرد.

وی با اشاره به حمایت‌های قانونی از شرکت‌های دانش‌بنیان متذکر شد: صندوق توسعه ملی فناوری اعتباری را برای اعطای تسهیلات به این شرکت‌ها در نظر گرفته است.

مدیر امور شرکت‌های دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه دو فرآیند برای تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان در نظر گرفته شده است، گفت: ارزیابی شرکت‌ها و حمایت آنها که توسط یک کارگروه مرکزی انجام می‌شود فرایندی است که برای تقویت این شرکت‌ها در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد:‌ پتانسیل و زیرساخت‌های نیروهای متخصص در این زمینه وجود دارد ولی باید نیروهای اقتصادی به سمت تقویت این شرکت‌ها حرکت کند.

صاحب‌کار تصریح کرد: توسعه اقتصاد دانش‌بنیان در این وضعیت اقتصادی یک انتخاب نیست بلکه یک اجبار و الزام است.
انتهای پیام/‌2202/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها