امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۵:۰۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79899
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سوریا الان»، «بشار الجعفری»، نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل در نشستی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «سوریا الان»، «بشار الجعفری»، نماینده دائم سوریه نزد سازمان ملل در نشستی خبری در نیویورک پس از جلسه ای که «سیگرید کاگ»، هماهنگ کننده مشترک سازمان ملل و سازمان منع سلاح شیمیایی برگزار کرد گفت: دولت سوریه قاطعانه به کارگیری مواد شیمیایی و ادعاهای اخیر درباره استفاده ارتش سوریه از گار کلر را رد می‌کند.

وی افزود: ما به طور جدی هر گونه استفاده ارتش سوریه یا واحدهای آن از این ماده را رد می کنیم. سوریه عضو سازمان ملل و سازمان منع سلاح شیمیایی است و برای احترام به تعهدات امضا شده بین دولت سوریه و سازمان منع سلاح شیمیایی تلاش می کند تا از مواد شیمیایی خلاص شود.

بشار جعفری گفت: هدف اصلی از این ادعاها تخریب فرایند و برنامه‌ریزی‌های موفق دمشق، برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در سوریه است و کسانی که این ادعاها را مطرح می‌کنند نمی‌توانند فرآیند انتخابات را تعطیل کنند.

نماینده سوریه درباره گزارش‌های حاکی از اقدام آمریکا در انتقال ضد زره به سوریه گفت: این تصمیمی بسیار تاسف بار از سوی آمریکاست، آمریکا یکی از دو کشوری است که نشست های ژنو را ساماندهی کرد و باید به تعهدات خود در قبال روسیه، سازمان ملل ، اخضر ابراهیمی و دولت سوریه پایبند باشد و برای دستیابی سوریه به راه حل سیاسی تلاش کند اما آمریکا با کمک به گروه های وابسته به القاعده  وانتقال سلاح به سوریه عهد شکنی کرد.

بشار جعفری گفت: هنگامی که ژنو را پس از نشست دوم آن ترک کردیم با اخضر ابراهیمی توافق کردیم که موعد جدیدی برای ازسرگیری مذاکرات پس از رایزنی با طرف های ذیربط تعیین شود و ما در هر زمانی برای از سرگیری مذاکرات آماده هستیم.

وی تاکید کرد: مذاکرات ژنو بر محور ایجاد گفت‌وگو بین گروه های ملی سوریه بدون دخالت خارجی است و این گفت‌وگوها ارتباطی با برگزاری انتخابات ندارد.

بشار جعفری گفت: نماینده نیجریه و رئیس دوره ای شورای امنیت تاکید کرد که پیشرفت قابل توجهی در انتقال مواد شیمیایی در خارج سوریه حاصل شده و حدود 90 درصد مواد شیمیایی از سوریه خارج شده است و این یعنی به زودی روند خلاص شدن سوریه از زرادخانه شیمیایی خود کامل می شود

نماینده سوریه گفت: دولت سوریه به موعد نهایی برای خارج کردن مواد شیمیایی از این کشور متعهد است مگر اینکه حملات گروه های تروریستی این روند را متوقف کند.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها