امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۰۸:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79908
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۹
تعداد بازدید: 152
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز در آستانه قزاقستان آغاز شده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روز دوم و پایانی رقابت‌های کشتی آزاد قهرمانی آسیا از صبح امروز در آستانه قزاقستان آغاز شده است و آزادکاران 4 وزن دوم کشورمان (اوزان 61، 70، 74 و 97 کیلوگرم) به مصاف حریفان خود رفتند که مسعود اسماعیل‌پور، مصطفی حسین‌خانی و رضا افضلی در اوزان 61، 70 و 74 کیلوگرم با پیروزی مقابل حریفان خود در مرحله مقدماتی به دیدار نهایی راه یافتند. حامد طالبی نماینده وزن 97 کیلوگرم کشورمان هم با شکست مقابل حریف قزاق از گردونه رقابت‌ها حذف شد.

در وزن 61 کیلوگرم که 12 کشتی‌گیر حضور دارند، مسعود اسماعیل‌پور پس از استراحت در دور نخست در دور دوم با نتیجه 7 بر 4 مقابل بازار بازارگوری‌یف، دارنده مدال برنز 2007 جهان و نفر پنجم المپیک پکن از قرقیزستان به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله هم با نتیجه 14 بر 10 از سد دولت نیازبیکوف، دارنده مدال برنز 2011 جهان و نفر پنجم المپیک لندن از قزاقستان گذشت و فینالیست شد.

اسماعیل‌پور در فینال برای کسب مدال طلا با باجنیش باجرانگ، دارنده مدال برنز 2013 آسیا از هند دیدار خواهد کرد.

در وزن 70 کیلوگرم مصطفی حسین‌خانی در دور نخست با نتیجه 12 بر یک مقابل های‌وی لینگ از چین به پیروزی رسید و راهی دور دوم شد. وی در دور دوم نیز با نتیجه 12 بر یک (با ضربه فنی) مقابل کان تات از ویتنام به پیروزی دست یافت و به نیمه‌نهایی رسید. حسین‌خانی در این مرحله هم با نتیجه 10 بر صفر از سد اختیار نوروزوف، دارنده مدال نقره 2011 آسیا از ازبکستان به پیروزی رسید و به فینال 70 کیلو راه پیدا کرد. وی برای کسب مدال طلا با سومیرشوح ووخیدوف از تاجیکستان دیدار خواهد کرد. در این وزن 12 کشتی‌گیر وزن کشی کردند.

در وزن 74 کیلو که 13 کشتی‌گیر حضور دارند، رضا افضلی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر مقابل ریوچی یاماناکا از ژاپن به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 9 بر صفر از سد ژانگ چانگ، دارنده مدال نقره 2013 آسیا از چین گذشت و فینالیست شد. افضلی برای کسب مدال طلا با پورجاو اونوربات از مغولستان مبارزه خواهد کرد.
 
در وزن 97 کیلوگرم حامد طالبی زرین کمر که در دور اول با نتیجه 10 بر صفر مقابل ژی ژانگ از چین به پیروزی رسیده بود در مبارزه دوم با نتیجه 7 بر 4 مغلوب علی‌خان ژومایف از قزاقستان شد و از حضور در مرحله نیمه‌نهایی بازماند که با توجه به شکست حریفش در مرحله بعد و عدم راهیابی به فینال حذف شد. در این وزن 13 کشتی‌گیر حضور داشتند.

در روز نخست این رقابت‌ها نیز سید احمد محمدی در 65 کیلو، میثم مصطفی جوکار در 86 و کمیل قاسمی در 125 کیلوگرم 3 مدال طلا برای کشورمان به ارمغان آورده بودند.
انتهای پیام/د
برچسب ها:
آخرین اخبار