امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۶:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79911
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 91
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، وزارت اطلات و فرهنگ افغانستان امروز (پنجشنبه)به مناسبت روز جهانی مطبوعانت در ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، وزارت اطلات و فرهنگ افغانستان امروز (پنجشنبه)به مناسبت روز جهانی مطبوعانت در اقدامی نمادین، خیابانی را در پایتخت این کشور به نام «آزادی بیان» نام‌گذاری کرد.

این وزارتخانه، در عین حال چهار خیابان دیگر را در «شهرنو» کابل نیز به نام‎های «خیابان استقلال»، «خیابان مشروطیت»، «خیابان حقوق بشر» و «خیابان قانون اساسی» نامگذاری کرد.

«سیدمخدوم رهین» وزیر اطلاعات و فرهنگ این کشور علت نام‎گذاری این خیابان‌ها را تقدیر از فعالیت‎های موثر رسانه‎های این کشور در راستای بیان واقعیت‎ها و آشکار کردن کاستی‎های موجود در کارکرد ادارات دولتی این کشور بیان کرد.

وی همچنین از تشکیل کمیته‎ای مشترک از وزارتخانه‎های کشور و اطلاعات و فرهنگ و سایر نهادهای مدافع رسانه‎های افغانستان، برای حمایت از خبرنگاران و رسانه‌ها خبر داد.

دولت فعلی افغانستان «آزادی بیان» و رشد فعالیت‎های رسانه‎ای در این کشور را یکی از دست‎آوردهای مهم دوره حکومتداری خود می‌داند و به آن مباهات می‎کند.

گفتنی است که پس از شکست طالبان و تأسیس نظام جدید سیاسی در افغانستان، فعالیت‎های رسانه‎‎ای و در کل آزادی بیان در این کشور رشد و پیشرفت قابل ملاحظه‎ای داشته است.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها