امروز : شنبه ۵ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۵:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79917
تاریخ انتشار: ۴ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۹:۰۸
تعداد بازدید: 62
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرده مقامات کی‌یف باید فوراً با عقب‌نشینی نیروهای خود از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت خارجه روسیه طی بیانیه‌ای اعلام کرده مقامات کی‌یف باید فوراً با عقب‌نشینی نیروهای خود از منطقه جنوب شرقی اوکراین از تنش‌های این منطقه بکاهد.

این وزارتخانه افزوده کی‌یف باید گفت‌وگوهای ملی را آغاز کند و تحریف توافق ژنو را متوقف کند.

این بیانیه می‌افزاید مسکو از تفسیر کی‌یف از توافق چهارجانبه ژنو که در ۱۷ آوریل مورد پذیرش روسیه، اوکراین، آمریکا و اتحادیه اروپا واقع شده شگفت‌زده شده است.

دولت موقت کی‌یف ۱۷ آوریل با آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا در شهر ژنو سوئیس توافقی حاصل کرد که طی آن از همه طرف‌ها خواسته شد از بحران جاری در شرق اوکراین «تنش زدایی» کنند؛ جایی که معترضان مخالف کی‌یف در چندین شهر ساختمان‌هایی را تصرف کرده‌اند.

غرب و روسیه در مورد تحولات اخیر در شرق اوکراین، جایی که معترضان حامی روسیه همچنان ساختمان‌های مهم دولتی را در تصرف دارند، دچار اختلاف نظر هستند.
 
تظاهرکنندگان این پیمان را به رسمیت نشناخته و مجددا بر درخواست خود در مورد برگزاری همه پرسی تاکید کردند.
 
تنش‌ها بین قدرت‌های غربی و مسکو بعد از این شدت گرفت که منطقه کریمه بعد از همه پرسی ۱۶ مارس از اوکراین اعلام استقلال کرد و رسما خواستار پیوستن به روسیه شد.
این خبر در حال تکمیل شدن است...
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها