امروز : دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 22
۰۳:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79939
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 66
به گزارش فارس، ایالات متحده روز چهارشنبه به شدت از انتخاب ایران به عضویت کمیته سازمان‌های غیر دولتی سازمان ملل متحد انتقاد کرد. بنابر گزارش ...

به گزارش فارس، ایالات متحده روز چهارشنبه به شدت از انتخاب ایران به عضویت کمیته سازمان‌های غیر دولتی سازمان ملل متحد انتقاد کرد.

بنابر گزارش رویترز، این اقدام آمریکا پس از آن انجام می‌شود که این کشور از پذیرش حمید ابوطالبی، گزینه ایران برای نمایندگی در سازمان ملل متحد خودداری کرده بود.

سامانتا پاور، نماینده ایالات متحده در سازمان ملل متحد در این خصوص اظهار داشت: «عدم مخالفت با نامزدی ایران جهت انتخاب در کمیته‌ای که به پیگیری مسائل حقوق بشر، شکنجه، آزار و نقض روندهای حقوقی می‌پردازد، یکی از نتایج دردسرساز انتخابات امروز بود.»

در شرایطی که واشنگتن نیز به عضویت این کمیته درآمده است، سامانتا پاور ابراز داشت: «ایالات متحده همچنان به استفاده از این کمیته برای نبرد علیه کشورهایی که سعی می‌کنند اقدامات مهم جامعه مدنی را مختل کنند، استفاده خواهد کرد و همچنان از نقش حیاتی سازمان‌های غیر دولتی در سازمان ملل حمایت خواهد کرد.»

اظهارات پاور پس از مخالفت دولت متبوعش با نمایندگی ابوطالبی در سازمان ملل متحد، دومین موضع خصمانه دیپلماتیک واشنگتن در عرصه بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران ظرف کمتر از ۱۰ روز گذشته محسوب می‌شود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها