امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۶:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79959
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، علی آقامحمدی در جلسه شورای اداری استان قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قزوین، علی آقامحمدی در جلسه شورای اداری استان قزوین که صبح امروز در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار داشت: برخورداری از نیروی انسانی کارآمد و دارای عزم راسخ در پیشرفت الگوی اسلامی ایرانی و توسعه کشور نقش مهمی ایفا می‌کند.

وی افزود: در جهانی که مخاطرات، بی‌اطمینانی و بحران‌های مالی رو به افزایش است، با حفظ دستاوردهای کشور تداوم پیشرفت میسر شده و آرمان‌های سند چشم‌انداز 20 ساله تحقق می‌یابد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: با توجه به اینکه جمعیت جهان روبه افزایش است، باید بدانیم که در یک محیط بسته حرکت نمی‌کنیم بلکه در محیطی قدم برمی‌داریم که ناآرامی روزبه‌روز بیشتر از گذشته می‌شود.

آقامحمدی ادامه داد: هدف کشور ایران این است که آرمان‌های انقلاب، اصول قانونی اساسی و اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله کشور را محقق کند و برای تحقق این مهم همه باید تلاش کنند.

وی عنوان کرد: اقتصاد دانش‌بنیان و عدالت‌بنیان اقتصادی درون‌زا و برون‌گرا است و برای رسیدن به اهداف چشم‌انداز در وهله نخست باید متکی به خود باشیم و در محیط جهان حرکت کنیم تا بتوانیم با تحولات جهانی همگام باشیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام تصریح کرد: مقاوم‌سازی الگوی عملی متناسب با نیازهای کشور ما است اما منحصر به کشور ایران نیست.

آقامحمدی گفت: محکم‌سازی پایه‌های اقتصادی در شرایط تحریم و غیر از آن مصداق اقتصاد عدالت‌محور به شمار می‌رود که هدف آن رشد اقتصادی و پویایی اقتصاد کشور است.

وی بیان کرد: در اجلاس جهانی سال 2013 موضوع پایدارسازی و مقاوم‌سازی اقتصاد ملی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به تعریف اقتصاد مقاومتی، افزود: مقاوم‌سازی اقتصاد ملی در مقابل تغییرات، مخاطرات، تهدیدهای داخلی و خارج برسر راه پیشرفت و دستیابی به اهداف چشم‌انداز کشور اقتصاد مقاومتی نامیده می‌شود.

آقامحمدی اضافه کرد: براساس این تعریف برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید مخاطرات را شناسایی کرده و پس از آن اقتصاد را در برابر مخاطرات موجود تقویت کرد.

وی ادامه داد: اقتصاد باید در برابر شوک‌هایی که به آن وارد می‌شود، تحمل داشته و پایداری کلی خود را در هیچ شرایطی از دست ندهد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام عنوان کرد: اقتصاد برای پایدار بودن باید تعادل داشته و فرونپاشد تا بتواند دوباره رشد یابد که یک اقتصاد پراکنده و بدون شبکه نمی‌تواند چنین مقاومتی داشته باشد بنابراین یکی از راهکارهای رسیدن به اقتصاد مقاومتی این است که اقتصاد ملی منسجم باشد.

آقامحمدی تصریح کرد: از سوی دیگر باید سیستم کلی و تعریف شده برای اقتصاد ملی وجود داشته باشد تا این اقتصاد قادر باشد در برابر تهدیدات و مخاطرات مقاومت لازم را داشته باشد.

وی گفت: در سطوح جهانی یکی از راهکارهای تحقق اقتصاد پایدار این است که هر یک از افراد در وهله نخست باید نسبت به عملکرد اقتصادی خود دقت داشته و از بدبینی نسبت به عملکرد دیگران خودداری کنند زیرا بدبینی نسبت به عملکرد دیگران از تقویت اقتصاد و پایدار شدن آن جلوگیری می‌کند.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اهداف چشم‌انداز 20 ساله کشور در افق 1404 خاطرنشان کرد: چشم‌انداز 20 ساله کشور اهدافی از قبیل توسعه یافتگی کامل جامعه ایران، برخورداری از دانشی پیشرفته، توانا در تولید علم و اقتصاد، امن، مستقل و مقتدر با سامانه دفاعی، برخورداری از سلامت، رفاه و تأمین اجتماعی از جمله اهداف سند چشم‌انداز 20 ساله کشور است.

آقامحمدی افزود: فعال بودن، مسئولیت‌پذیر، ایثارگر و مؤمن بودن، دارای تعامل سازنده و مؤثر با جهان و دست یافتن به جایگاه نخست اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه از دیگر اهدافی است که در سند چشم‌انداز 20 ساله برای کشور ترسیم شده است.

وی با بیان اینکه در این سند چشم‌انداز بیان شده که باید قدرت نخست منطقه باشیم، اضافه کرد: منطقه خاورمیانه و قفقاز از دوران‌های گذشته به طور طبیعی بهم وابسته بوده و باهم کشور بزرگ ایران را تشکیل می‌داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام ادامه داد: بنابراین با توجه به اینکه این منطقه به یکدیگر وابسته است باید به صورت همزمان پیشرفت کند و برای این پیشرفت نیازمند یک رهبر و پیشرو است که می‌خواهیم کشور ایران نقش این پیشرو را داشته باشد.

آقامحمدی بیان کرد: کشورهای همسایه این منطقه که شامل کشورهای هند، چین و روسیه می‌شود، از جمله کشورهایی به شمار می‌روند که در آینده‌ای نه چندان دور در لیست قدرت‌های بزرگ جهان قرار می‌گیرند بنابراین باید با اتحاد با یکدیگر به قدرت بزرگ منطقه تبدیل شویم.

وی در پایان یادآور شد: برای تحقق این مهم نیز باید از نرخ رشد 8 درصدی برخوردار باشیم.
انتهای پیام/77010/ذ40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها