امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۴:۰۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 7997
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۲
تعداد بازدید: 133
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری کشورمان ظهر امروز ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهوری کشورمان ظهر امروز (پنج‌شنبه) در مراسم آغاز عملیات اجرایی طرح ملی شیرین‌سازی و انتقال آب خلیج فارس با عنوان طرح ملی ساقی کوثر به ظرفیت یک میلیون مترمکعب در روز با بیان اینکه امروز پروژه‌ای بزرگ و یگانه در نوع خود به طور رسمی کار خود را آغاز کرد، با تأکید بر لزوم ساختن و پیشرفت کشور، اظهار داشت: با توجه به جغرافیا، تاریخ و استعدادهای عظیم موجود در سرزمین ایران، امروز باید ایران ساخته شده و پیشرفت کند و این مسئولیت و شایستگی ملت ایران است.

وی با بیان اینکه همه امکانات مادی و معنوی در راستای ساختن کشور فراهم است، گفت: باید دست به دست هم داده و با نگاهی باز و تصمیمات بزرگ و شجاعانه و کاری خستگی‌ناپذیر کشور را بسازیم.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه همه وحشت دشمنان از پیشرفت ملت ایران و بازیابی جایگاه بلند ملت در عرصه بین‌المللی است، تصریح کرد: دشمنان می‌دانند که اگر ملت ایران، چند جهش دیگر در آبادانی و اقتصاد بردارد،در آن صورت ایران به عنوان کشوری قدرتمند و آباد در کنار آنها قرار گرفته و در آن شرایط معادلات بین‌المللی به نفع ملت ایران تغییر خواهد کرد.

رئیس‌جمهور ادامه داد: دشمنی‌ها با ملت ایران برای این است که آنها می‌دانند این ملت توانایی ایستادن بر قله‌های عزت و پیشرفت جهان را دارد و به همین خاطر در هر دوره به بهانه‌ای مانع‌تراشی کرده و انواع فشارها، برای جلوگیری از دستیابی ملت ایران به پیشرفت اعمال می‌کنند.

وی خاطرنشان کرد: دشمنان تصور کردند با ابزار فشار می‌توانند در برابر حرکت و شکوفایی ملت ایران بایستند در حالی که سخت در اشتباه هستند.

رئیس‌جمهور با تأکید بر عدم اتکا به منابع نفتی و درآمدهای آن، اظهار داشت: ملت ایران در طول دوران آقایی خود در جهان به منابع نفتی متکی نبوده و ملت ایران 7 هزار سال عزتمندانه و پیشگام بوده و امروز نیز می‌تواند بدون اتکاء به نفت زندگی کرده و پیشرفته و مرفه باشد.

وی افزود: می‌توان با استفاده از شیوه‌های جدید و دانش روز ظرفیت کشاورزی در کشور را گسترش داد که در آن صورت نیازی به درآمدهای نفتی نخواهیم داشت.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه صندوق توسعه ملی برای اولین بار توسط دولت ایجاد شد تا یک دولت شجاعت آن را داشته باشد که همه درآمد نفت را خرج نکند، اظهار داشت: امروز در این صندوق 50 میلیارد دلار سرمایه وجود دارد که اگر این منابع در سرمایه‌گذاری‌ها وارد شود، تحولی بزرگی در کشور اتفاق خواهد افتاد.

رئیس‌جمهور با تأکید بر احیای بخش کشاورزی کشور، خاطرنشان کرد: دولت با توجه به استعدادهای موجود در کشور از اواخر سال 90 ستاد کشاورزی را در کشور ایجاد کرد و به واسطه آن اختیارات را به استان‌ها داد تا ظرفیت کشاورزی کشور گسترش یابد و امروز آنچنانی که گزارشات نشان می‌دهد روند بسیار خوبی در زمینه توسعه کشاورزی در استان‌ها ایجاد شده است.

وی همچنین با تأکید بر استفاده از ظرفیت کویر مرکزی و معادن کشور، تصریح کرد: ایران روی کمربند معدنی دنیا قرار داشته و 70 درصد از انواع مواد معدنی جهان در ایران قرار دارد و در حالی که تخمین زده می‌شود 800 میلیارد تن ظرفیت برداشت از معادن ایران وجود دارد تا به امروز تنها 80 میلیارد تن از معادن در کشور شناسایی شده است.

احمدی‌نژاد با انتقاد از اینکه متأسفانه امروز معادن در اختیار عده خاصی قرار دارد که این موجب بهره‌برداری کم از معادن شده است، گفت: باید معادن را فعال کرده و درآمدهای حاصل از آن را جایگزین درآمدهای نفتی در کشور کنیم که در این راستا دولت از سال گذشته ستاد معادن را فعال کرده و تسهیلات ارزان قیمت در اختیار استان‌ها قرار داده تا در این جهت حرکت بزرگی انجام شود.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه یکی از توجیه‌ها و بهانه‌های عده‌ای برای عدم گسترش کشاورزی در کشور نبود آب است، گفت: معتقدم آب به میزان کافی در کشور وجود دارد تنها باید از ظرفیت‌ها و آب موجود در کشور به درستی استفاده کنیم.

وی در ادامه با اشاره به آغاز عملیات اجرایی طرح ملی شیرین سازی و انتقال آب خلیج فارس، اظهار داشت: به واسطه اجرای این طرح می‌توانیم در جهت گسترش صنعت، معدن و ایجاد اشتغال در کشور بهره‌گیری کنیم.

رئیس‌جمهور گفت: ایرانی که هسته‌ای شده و ماهواره به فضا می‌فرستد و در پزشکی، نانو و بسیاری از علوم جزء اولین‌ها در دنیا است مطمئناً می‌تواند پروژه‌های عمرانی را نیز به راحتی انجام دهد.

وی تصریح کرد: باید راه را برای حضور توان عظیم مردم در صحنه باز کرد و تصمیم‌گیران و کسانی که مقررات را می‌نویسند باید این کار را با نگاه اعتماد به ملت انجام دهند و به گونه‌ای نباشد که به واسطه مقررات دست ملت بسته شود.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه در طول 170 سال گذشته نگاهی بوده که دولت را جدای از مردم و رقیب آنان می‌دانسته، گفت: دولت خادم ملت است و اقتصاد، سیاست و سایر عرصه‌ها را باید ملت و اراده آنان اداره کند و این فرهنگ انقلاب و اسلام عزیز است.

وی خاطرنشان کرد: معدن باید از انحصار چند گروه بیرون آمده و در اختیار ملت قرار گیرد؛ چرا که موظفیم به ملت در همه عرصه‌ها اعتماد کنیم؛ این ملت بودند که در طول 1400 سال دوره اسلامی در ایران با وجود همه دشمنی‌ها و اشغالگری‌ها فرهنگ متعالی را سینه به سینه حفظ کرده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه نباید عده‌ای تصور کنند که می‌توانند جای ملت تصمیم بگیرند، گفت: از همه کسانی که به عشق اعتلای ایران و ارزش‌های الهی زندگی می کنند دعوت می‌کنم تا در طرح‌های آبادانی ایران مشارکت کنند.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: باید در راستای پیشرفت کشور تلاش و حرکت کرد تا دشمن را از توطئه برای متوقف کردن ملت ایران مایوس کنیم و در این راستا باید آستین‌ها را بالا زده و تلاش و کوشش کنیم.

رئیس‌جمهور در ابتدای سخنان خود با تبریک ماه رجب به ملت ایران و جامعه بشری تصریح کرد: استان هرمزگان سرزمینی پربرکت است که مردمان آن در خونگرمی، ایمان، شجاعت و صیانت از مرزهای عزت و استقرار کشور زبانزد هستند.

پیش از سخنان رئیس‌جمهور وزیر نیرو و استانداران هرمزگان و کرمان گزارشی از روند انجام عملیات اجرایی طرح ملی ساقی کوثر ارائه کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها