امروز : شنبه ۶ خرداد ۱۳۹۶ - 2017 May 27
۰۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79987
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 123
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در نخستین اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها در سال 93 (چهل و پنجمین جلسه رسمی) هئیت رئیسه مجمع ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، در نخستین اجلاس رؤسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها در سال 93 (چهل و پنجمین جلسه رسمی) هئیت رئیسه مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها انتخاب شد.

در این جلسه که با حضور اکثریت رؤسای شوارهای اسلامی کلانشهرها و استان‌ها برگزار شد با رأی اکثریت اعضا احمد مسجدجامعی به عنوان رئیس مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها انتخاب شد.

در ادامه جلسه در خصوص انتخاب نایب رئیس مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها رأی‌گیری شد که در نهایت قرار بر این شد که در هر استانی که اجلاس رؤسای کلانشهرها و مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، رئیس شورای اسلامی آن شهر به عنوان نایب رئیس آن جلسه باشد.

به گزارش فارس، در ادامه جلسه رؤسای اسلامی شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان‌ها احمد مسجدجامعی رئیس مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها با اشاره به اینکه سال جدید را با نام حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز کردیم اظهار داشت: انشاءالله از برکات نام ایشان بهره بریم

وی تصریح کرد: ‌در اواخر سال گذشته شورای اسلامی شهر تهران سند فرهنگ فاطمی را به تصویب رساند که این سند بسیار ارزشمند بود.

مسجدجامعی افزود: در سال گذشته اعضای شورای شهر تهران و همچنین مدیران شهری جلسه‌ای را با مقام معظم رهبری داشتند که ایشان نکاتی را مطرح نمودند که این نکات مورد توجه شورا و مدیریت شهری قرار گرفت.

رئیس مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها  افزود: تلاش می‌کنیم تا در سطح مدیریت شهری فرمایشات مقام معظم رهبری را در دیدار با اعضای شورای شهر و همچنین فرمایشات ایشان در پیام نوروزی محقق کنیم.

وی در ادامه جلسه با اشاره به تدوین برنامه 5 ساله دوم شهرداری گفت: این سند بسیار کامل بوده ضمن اینکه برنامه 5 ساله دوم شهرداری تهران براساس فرمایشات مقام معظم رهبری و بزرگان تدوین شده است ضمن اینکه در جلسات بعدی رؤسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و استان‌ها این سند تقدیم اعضا خواهد شد.

مسجدجامعی ادامه داد:‌ در سال جاری و با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری باید توجه ویژه‌ای به مقوله فرهنگ و اقتصاد شود.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران گفت: در سال جاری شاهد اقدامات خوبی در سطح شهرها خواهیم بود ضمن اینکه هم‌اکنون تعامل خوبی با دولت وجود دارد که در نهایت در اواخر سال گذشته کمیسیون کلانشهرها با حضور 17 وزیر و رئیس شورای شهر تهران و شهردار تهران تشکیل شد.

به گزارش فارس، در ادامه این جلسه احمد شجاع‌پوریان معاون مالی اداری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها از سال 82 تشکیل شد، اظهار داشت: حدود یک دهه از فعالیت این مجمع می‌گذرد که در این مدت 44 جلسه برگزار شده است.

وی تصریح کرد: در دوره جدید پیشنهادات ادوار گذشته در اختیار اعضا قرار خواهد گرفت تا با تشکیل کارگروه تخصصی این پیشنهادات را مورد بررسی قرار دهیم.

مهدی چمران رئیس شورای عالی استان‌ها و رئیس سابق مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها اظهار داشت: تشکیل این مجمع در قانون اشاره نشده است و در واقع این مجمع به صورت خودجوش راه‌اندازی شده است.

وی تصریح کرد: در ابتدای تشکیل مجمع مشورتی تنها رؤسای کلانشهرها حضور داشتند که در نهایت قرار شد رؤسای مرکز استان‌ها نیز در مجمع مشورتی حضور پیدا کنند.

چمران افزود: در سال‌های گذشته مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان‌ها در تدوین طرح‌ها و لوایح و پیشنهادات به مجلس مؤثر عمل کرده‌اند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار