امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۱۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 79988
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 33
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، امیر محسن ضیایی در حاشیه برگزاری سی و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری رشته‌های بالینی فوق تخصصی کشور گفت: این ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، امیر محسن ضیایی در حاشیه برگزاری سی و یکمین دوره آزمون پذیرش دستیاری رشته‌های بالینی فوق تخصصی کشور گفت: این آزمون بالاترین سطح دستیاری رشته‌های تخصصی و فوق تخصصی کشور است که 706 نفر در این آزمون شرکت کرده‌اند.

وی ادامه داد: 197 نفر زن و 109 نفر مرد در 25 رشته فوق تخصصی و در دو مرحله کتبی و شفاهی پذیرش می‌شوند.

ضیایی گفت: در نهایت 370 نفر در آزمون دستیاری فوق تخصصی پذیرش خواهند شد و نتایج مرحله اول آن فردا اعلام می‌شود.

معاون آموزشی وزیر بهداشت گفت: پس از برگزاری مصاحبه‌ها و مراحل شفاهی طی 3 روز و پس از اعلام نتایج اولیه، نتایج نهایی ، پایان هفته آینده اعلام می‌شود.

وی تصریح کرد: ظرفیت‌های فوق تخصصی کشور در بین کشورهای منطقه بی‌نظیر است و این در حالی است که 150 ظرفیت خالی وجود خواهد داشت که برای پذیرش داوطلبان از کشورهای خارجی از آنها استفاده خواهیم کرد.

وی افزود: در حال حاضر نیاز کشور به رشته‌های فوق تخصصی تقریباً تامین شده و در 10 قطب کشور باید رشته‌های فوق را داشته باشیم اما فعلاً توسعه‌ای در ایجاد رشته‌ها نخواهیم داشت.

ضیایی تصریح کرد: حدود 14 رشته قابلیت دارند که در اختیار ظرفیت‌های خارجی قرار گیرند اما در حال حاضر توسعه رشته‌های فوق تخصصی قلب و عروق، قلب کودکان، روماتولوژی، گوارش کودکان، کلیه کودکان، عفونی، جراحی قفسه صدری، غدد درون ریز کودکان، جراحی کودکان و خون و سرطان کودکان متوقف می‌شود.

وی ادامه داد: تفاوت این دوره از آزمون با دوره‌های قبلی در این است که برای همه رشته‌ها در گذشته یک آزمون می‌گرفتیم اما اکنون در 4 زیرگروه برگزار می‌شود.

ضیایی افزود: ایجاد ظرفیت‌های جدید براساس سند آمایش صورت گرفته و برای رشته‌هایی که کمترین داوطلب را دارند مانند جراحی کودکان، مشوق‌هایی مانند معافیت از طرح خدمت، کاهش میزان تعهدات در نظر گرفته‌ایم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت ادامه داد: چون در نظام آموزشی ظرفیت‌ها 2 تا 3 برابر شده بود هنوز نتوانسته‌ایم این افزایش مازاد را حذف کنیم به همین دلیل فعلاً افزایش ظرفیت نخواهیم داشت و فقط ارتقاء کیفی مورد توجه قرار می‌گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها