امروز : دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 19
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80001
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 55
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی رنجبر ظهر امروز در حاشیه نشست قضایی قضات دادگستری و حوزه‌های قضایی تابعه خراسان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بیرجند، علی رنجبر ظهر امروز در حاشیه نشست قضایی قضات دادگستری و حوزه‌های قضایی تابعه خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در بازرسی  انجام شده از دستگاه قضایی خراسان جنوبی در سال 86 مشاهده شد با توجه به امکانات محدود و نوپا بودن آن، این استان هم از لحاظ موقعیت مکانی، ساختمانی و هم کار قضایی دارای قضاتی مجرب است.

تشویق 9 نفر از قضات خراسان جنوبی

وی تصریح کرد: با توجه به این‌که از تعداد 97 قضات استان باید 9 نفر را انتخاب می‌کردیم اما تمامی همکاران با توجه به فعالیت خطیر و پر مسئولیت خود شایسته تقدیر و تجلیل هستند.

معاون نظارت و ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات کشور اذعان داشت: خراسان جنوبی استانی پویا و توانمند است و در بازرسی‌هایی که در این استان انجام شد هیچ چیز خارج از عرفی در دستگاه قضایی استان مشاهده نشد.

رنجبر با بیان این‌که نمره دستگاه قضایی خراسان جنوبی الف است، گفت: در قانون نظارت بر ارزیابی قضات، نظم و انضباط، رعایت حق مردم، رعایت شئونات اسلامی، رعایت نزاکت، اخلاق و آداب، حُسن خلق، رعایت شأن قضایی، قدرت استنباط، دانش و مهارت قضایی، رعایت جهات پیشگیرانه و بسیاری موارد دیگر جزء ملاک‌های نظارت به شمار می‌روند.

90 درصد شکایات مردم از قضات وجهه قانونی ندارد

وی با اشاره به بررسی‌های کارشناسی دقیق و ارزیابی میدانی عملکرد قضات سراسر کشور در دور نخست، یادآور شد: 500 نفر از قضات کشور دارای عملکرد بی‌نقصی بوده‌اند که تشویق آنها را به همراه داشته است.

معاون نظارت و ارزشیابی دادسرای انتظامی قضات کشور خاطرنشان کرد: حدود 90 درصد شکایات مردم از قضات وجهه قانونی نداشته و مختومه اعلام شده است و دلیل آن نداشتن اشراف مردم به امر قضا است.
انتهای پیام/69017/ط30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها