امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۳:۲۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80002
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 79
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، عباس کارگر ظهر امروز در چهارمین کارگاه آموزشی مشارکتی ترسیب کربن در محلات، اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک، عباس کارگر ظهر امروز در چهارمین کارگاه آموزشی مشارکتی ترسیب کربن در محلات، اظهار داشت: طرح ترسیب کربن با محوریت طرح‌های منابع طبیعی و با هدف ارتقای توانمندی جوامع محلی در احیای مدیریت، توسعه و بهره‌برداری پایدار از منابع طبیعی و نیز توسعه روستایی به اجرا در می‌آید.

وی با بیان اینکه این پروژه در راستای به کارگیری برنامه‌ریزی پایین به بالا با واگذاری مسئولیت‌های برنامه‌ریزی و مدیریتی محلی به عامه مردم جوامع هدف را قادر خواهد کرد تا ضمن مدیریت بهتر منابع، مسئولیت بیشتری را در تامین معیشت خود داشته باشند، تصریح کرد: طرح ترسیب کربن ابتکار مشترک ایران و دفتر عمران ملل متحد برای نخستین بار در 12 سال گذشته در استان خراسان جنوبی در 37 روستا و در سطحی حدود 225 هکتار به اجرا درآمده است.

مدیرکل دفتر امور بیابان سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ابراز داشت: این طرح بر مبنای اصول سازماندهی و ایجاد تشکل‌های روستایی و بسیج جوامع محلی، تأمین منابع مالی، آموزش و ارتقای ظرفیت‌های استانی و احیای منابع طبیعی تخریب یافته برای مردم به اجرا درآمده است.

کارگر با تأکید بر اینکه یکی از سریع‌ترین راه‌های مقابله با بیابان‌زایی اجرای طرح ترسیب کربن است، بیان کرد: ترسیب کربن به معنای جذب رسوب کربن در بافت‌های گیاهی است و به دلیل اینکه هم‌اینک دنیای صنعتی با مخاطرات جدی افزایش دی‌اکسیدکربن و شرایط گلخانه‌ای دست و پنجه نرم می‌کند سازمان ملل از اجرای طرح ترسیب کربن در هر منطقه مستعد جهان استقبال می‌کند.

به گزارش فارس؛ چهارمین کارگاه آموزشی مشارکتی ترسیب کربن با حضور 60 کارشناس از 13 استان کشور به میزبانی محلات برگزار شده است.
انتهای پیام/87003/ذ30/ث3001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها