امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 11
۱۸:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80009
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عباس کبریایی‌زاده در نشست مشترک انجمن‌های تخصصی پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی گفت: یکی از دغدغه‌هایی که ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، عباس کبریایی‌زاده در نشست مشترک انجمن‌های تخصصی پزشکی و سازمان تأمین اجتماعی گفت: یکی از دغدغه‌هایی که انجمن‌های تخصصی آن را مطرح کردند، موضوع کسورات است که مورد شکایت آزمایش‌ها و داروخانه‌ها بوده است.

وی ادامه داد: همچنین تندروی‌هایی که در رسیدگی به این کسورات وجود دارد، در حال بررسی در معاونت درمان وزارت بهداشت است تا به آن رسیدگی شود.

کبریایی‌زاده گفت: در سازمان تأمین اجتماعی به دلیل کثرت بیمه‌شدگان که 28 میلیون نفر را شامل می‌شود باید سازوکاری باشد تا سهل و آسان به این کسورات پرداخته شود.

کبریایی‌زاده گفت: به همین دلیل در سال جدید بحث IT در سازمان برنامه‌ریزی شده تا سقف تعهدات را در مراکز درمانی و داروخانه‌ها افزایش دهیم و به نظر می‌رسد این اقدام در شش ماهه دوم آغاز شود.

رئیس هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: نگاه در سازمان تأمین اجتماعی به بخش مراقبت و پیشگیری بیشتر از قبل خواهد بود و در خصوص بیمه آزمایشگاهی و تشخیص قبل از تولد حتماً توجه ویژه خواهد شد.

وی در مورد خواسته سازمان انتقال خون برای بیمه شدن خدمات فرآوری‌شده گفت: حتما سازمان بیمه می‌تواند در این مورد نقش داشته باشد.

در این نشست فاطمه نادعلی رئیس سازمان انتقال خون تهران و دبیر انجمن انتقال خون گفت: براساس اساسنامه این سازمان خرید و فروش خون ممنوع است و باید رایگان باشد، به همین دلیل وجهی از دریافت‌کنندگان خون دریافت نمی‌شود.

وی افزود: سالانه دو میلیون نفر خون خود را اهداء می‌کنند که این هزینه زیادی را تحمیل می‌کند به طوری که نمی‌توانیم هزینه‌های پیش‌پا افتاده را هم جبران کنیم.

نادعلی گفت: خدماتی که بر روی خون انجام می‌دهیم بسیار گرانقیمت است و به سازمان تأمین اجتماعی پیشنهاد می‌کنیم این خدمات تعرفه‌گذاری شوند تا به سازمان و بیماران کمک شود.

همچنین در این نشست علیزاده رئیس انجمن کاردرمانی گفت: از سال 74 تاکنون به روش‌های مختلفی تعرفه‌ها تعیین شده و خدمات بومی این رشته تصویب شده، اما هنوز جوابی از وزارت بهداشت نگرفته‌ایم و تعرفه مشخصی نداریم و این موضوع مشکلات بسیاری را در حوزه توانبخشی ایجاد کرده است.

وی افزود: نبود تعرفه توانبخشی و کاردرمانی باعث شده بسیاری از پزشکان این حوزه به جرم تخلف، به معاونت درمان بروند، به همین دلیل از شورای عالی بیمه می‌خواهیم این تعرفه را پیگیری کند.

همچنین زینعلی رئیس انجمن ژنتیک پزشکی گفت: بیماری‌های ژنتیک هزینه‌های بسیاری دارند اما متأسفانه تعداد زیادی از آنها شامل تعرفه نمی‌شود. در 8 سال گذشته جلسات متعددی را با وزارت رفاه برگزار کردیم اما می‌گویند پولی نداریم.

وی افزود: اگر یک بار هزینه پیشگیری داده شود، درمان برای سال‌های آینده راحت‌تر خواهد بود، این در حالی است که در مورد تعرفه آزمایشگاه مولکولی که 80 درصد از هزینه‌هایش مربوط به مواد وارداتی که افزایش دلار و ارز بسیار مشکل‌ساز شده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار