امروز : سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۲۰:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80016
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 88
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، ارتش روسیه در واکنش به حمله امروز واحدهای نظامی اوکراین به جدایی‌طلبان شرق ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از بی بی سی، ارتش روسیه در واکنش به حمله امروز واحدهای نظامی اوکراین به جدایی‌طلبان شرق این کشور اعلام کرد مانور نظامی جدید در مرز با اوکراین را آغاز کرده است.

خبرگزاری اینترفاکس این خبر را از قول «سرگئی شویگو»، وزیر دفاع روسیه نقل کرده است. مسکو این مانور نظامی را در واکنش به عملیات نظامی نیروهای اوکراین علیه جدایی‌طلبان طرفدار روسیه و مانور نظامی ناتو در اروپای شرقی برگزار کرده است.

شویگو» با اظهارنارضایتی از عملیات نظامی اوکراین در شرق این کشور گفت: «در صورتی که ماشین نظامی اوکراین متوقف نشود، اخبار کشته ها و زخمی های بیشتری را در روزهای آینده خواهیم شنید.»

وی همچنین به تمرین های نظامی مشترک آمریکا، ناتو و کشورهای شرق اروپا که بناست در روزهای آینده برگزار شود اشاره کرد و افزود: این تمرین های نظامی مطمئناً کمکی به عادی شدن شرایط در اوکراین نخواهد کرد.

شویگو همچنین بار دیگر بر مجبور بودن ارتش روسیه به عکس العمل در برابر اینگونه تحولات پافشاری کرد.

دولت موقت کی‌یف 17 آوریل با آمریکا، روسیه و اتحادیه اروپا در شهر ژنو سوئیس توافقی حاصل کرد که طی آن از همه طرف‌ها خواسته شد از بحران جاری در شرق اوکراین «تنش زدایی» کنند؛ جایی که معترضان مخالف کی‌یف در چندین شهر ساختمان‌هایی را تصرف کرده‌اند.

غرب و روسیه در مورد تحولات اخیر در شرق اوکراین دچار اختلاف نظر هستند.
 
تظاهرات‌کنندگان پیمان 4 جانبه ژنو را به رسمیت نشناخته و مجدداً بر درخواست خود در مورد برگزاری همه پرسی تاکید کردند.
 
تنش‌ها بین قدرت‌های غربی و مسکو بعد از این شدت گرفت که منطقه کریمه بعد از همه پرسی 16 مارس از اوکراین اعلام استقلال کرد و رسما خواستار پیوستن به روسیه شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها