امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۰:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80018
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 47
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،روزنامه سعودی «الحیات» چاپ لندن اعلام کرد که منابع عالی‌رتبه ایرانی تاکید کرده اند که تهران از ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،روزنامه سعودی «الحیات» چاپ لندن اعلام کرد که منابع عالی‌رتبه ایرانی تاکید کرده اند که تهران از هیچ یک از جریان‌ها و گروه‌های سیاسی شرکت کننده در انتخابات عراق حمایت نمی‌کند و هیچ نامزد خاصی را مد نظر ندارد و این امر را اخیرا به مقامات عراقی نیز ابلاغ کرده است.

بر اساس این گزارش، مقامات مسئول ایرانی در پرونده عراق اخیرا در دیدار با رهبران احزاب سیاسی عراق اعلام کرده‌اند که تهران از نتایج انتخابات و هرکسی که بر اساس صندوق‌های رای به قدرت برسد، حمایت می‌کند و هیچ گروهی را بر دیگری ترجیح نمی‌کند. انتخابات نخست‌وزیر نیز در مرحله کنونی مطرح نیست و پس از برگزاری انتخابات به آن پرداخته خواهد شد.

الحیات در ادامه نوشت: ایران بر ضرورت برگزاری شفاف انتخابات تاکید دارد زیرا این مسئله فرصتهای موفقیت روند سیاسی عراق را تقویت می‌کند.

بر اساس این گزارش به گروه‌های سیاسی عراقی اعلام شده است که ایران با تمام گروه‌های سیاسی و فراکسیون‌های شرکت‌کننده در انتخابات یک فاصله مناسب خواهد داشت و به نتایج انتخابات هرچه که باشد، احترام خواهد گذاشت.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها