امروز : شنبه ۴ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 24
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8002
تاریخ انتشار: ۲۶ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۲۳:۱۲
تعداد بازدید: 147
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در جمع گروهی از طلاب خارجی جامعة المصطفی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از قم، آیت‌الله سید محمد علی علوی گرگانی ظهر امروز در جمع گروهی از طلاب خارجی جامعة المصطفی العالمیة با اشاره به آیاتی از قرآن کریم مبنی بر اینکه اگر انسان به حال خود رها شود نابود خواهد شد اظهار کرد: لطف الهی و فضل پروردگار باید همواره انسان را در مسیر زندگی در بر بگیرند تا او را از سقوط به ورطه نابودی باز دارند.

وی افزود: هیچ کس نباید خدا را فراموش کند حتی روحانیون هم همواره به لطف خداوند نیاز دارند و این نیاز در دنیا و آخرت خواهد بود به همین دلیل قرآن کریم در چند آیه این موضوع را مورد توجه قرار داده تا بندگان دچار غرور نشوند.

استاد خارج فقه حوزه علمیه قم با بیان اینکه نفس آدمی با هر نوع پیشرفتی دچار غرور می‌شود گفت: به تایید قرآن کریم انسان‌ها در حال زیان هستند؛ جایگاه آدمی در این جهان را می‌توان به کسی تشبیه کرد که بر روی مردابی ایستاده و در حال فرو رفتن است مگر اینکه از لطف الهی بهره‌مند شود و خدا دست او را بگیرد.

وی ادامه داد: باید دعا کنیم که خداوند با فضل خویش با ما رفتار کند وگرنه اگر با عدالت خداوند روبه‌رو شویم بسیاری از ما در غذاب خواهیم بود؛ در این میان اهل علم باید توجه بیشتری داشته باشند زیرا خطرات و وسوسه‌های بیشتری آنها را تهدید می‌کند.

آیت‌الله علوی گرگانی در بخش دیگری از سخنان خود اهمیت ورود به حوزه‌های علمیه را مورد توجه قرار داد و گفت: هر کس لباس روحانیت را بر تن کند و دروس حوزوی را بخواند به یقین مسئولیت بیشتری هم خواهد داشت و اگر تحصیلات بیشتر شوند سنگینی مسئولیت هم بیشتر می‌شود.

استاد حوزه علمیه قم تاکید کرد: طلاب خارجی که در ایران ساکن شده و در جامعة المصطفی درس می‌خوانند باید از فرصت به دست آمده نهایت بهره‌برداری را بکنند و پس از آموزش به کشورهایشان برگردند و قوم خویش را با تعالیم اسلام آشنا سازند.

وی با بیان اینکه روزی وعده الهی در فراگیر شدن دین اسلام در سراسر جهان تحقق می‌یابد عنوان داشت: باید دعا کنیم جزو کسانی باشیم که این وعده الهی به دست آنها محقق می‌شود.

آیت‌الله علوی گرگانی تبلیغ دین را یکی از عوامل زمینه‌ساز برای ظهور حضرت مهدی(عج) دانست و تصریح کرد: مراجع تقلید و اساتید حوزه انتظار دارند که وقتی طلاب خارجی را تربیت می‌‌کنند آنها به کشور خود بازگردند و دین اسلام را تبلیغ کنند.
انتهای پیام/78004/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها