امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۵:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80026
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 60
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ویلیام پرنز»، معاون وزیر خارجه آمریکا طی تصریحاتی در «طرابلس»، ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری فرانسه، «ویلیام پرنز»، معاون وزیر خارجه آمریکا طی تصریحاتی در «طرابلس»، پایتخت لیبی تاکید کرد که خشونت و افراط گرایی یکی از بزرگ‌ترین چالش‌هایی که پیش روی لیبی قرار دارد و از زمان سرنگونی رژیم «معمر قذافی» تاکنون شاهد حملات و اقدامات خشونت‌آمیز است.

پرنز که برای یک دیدار 24 ساعته وارد طرابلس شده بود، در پایان سفر خود در یک کنفرانس مطبوعاتی شرکت کرد و گفت:‌ افراط گرایی تنها لیبی را تهدید نمی‌کند، بلکه تهدیدی برای شرکای بین المللی وی نیز به شمار می‌آید.

وی افزود: واشنگتن آماده است، در ساخت و بنای نیروهای امنیتیش و مبارزه با تروریسم با طرابلس همکاری کند و همکاری‌های موجود را توسعه و گسترش دهد.

معاون وزیر خارجه آمریکا در خصوص دیدارهایش با مسئولان لیبیایی نیز گفت: با آنها درباره بهبود اوضاع امنیتی و روند انتقالی و رشد اقتصادی در کشوری نفت خیز مانند لیبی بحث و تبادل نظر کرده است.

در این سفر معاون وزیر خارجه آمریکا علاوه بر عبد الله الثنی، نخست وزیر دولت انتقالی لیبی با عز الدین العوامی، نایب رئیس پارلمان لیبی و تعدادی از نمایندگان جامعه مدنی و روسای احزاب سیاسی این کشور نیز دیدار کرد.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار