امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۱:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80038
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 86
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه المانیتور، در گزارشی به موضوع عدم صدور روادید از سوی دولت آمریکا برای حمید ابوطالبی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه المانیتور، در گزارشی به موضوع عدم صدور روادید از سوی دولت آمریکا برای حمید ابوطالبی پرداخت و این موضوع را دلیلی بر شکست آمریکایی‌ها برای نشان دادن حسن نیت در برابر مواضع دولت جدید ایران در قبال رابطه با آمریکا ارزیابی کرد.

در این گزارش به نقل از یک مقام بلندپایه ایرانی که خواست نامش فاش نشود، نوشت: «آمریکا با این کار بار دیگر نشان داد که نمی‌خواهد طرز فکر خود را درباره ایران اصلاح کند. مورد عدم صدور روادید برای ابوطالبی یک آزمون واقعی برای حسن نیت آمریکایی‌ها بود که البته واشنگتن در این آزمون شکست خورد.»

به گفته این مقام بلندپایه، دولت ایران با وجود امتناع واشنگتن از صدور روادید برای ابوطالبی، همچنان روی این دیپلمات کهنه کار به عنوان گزینه خود برای اعزام به مقر سازمان ملل متحد پافشاری خواهد کرد.

پس از سفر سال گذشته «حسن روحانی» رئیس جمهور ایران به مقر سازمان ملل متحد در نیویورک و گفتگوی تلفنی با «باراک اوباما»، بسیاری از تحلیل‌گران روابط بین الملل، انتصاب یک سفیر کهنه کار و مورد وثوق بعنوان نماینده دائم ایران در سازمان ملل را نشانه عزم جدی دولت جدید برای رساندن پیام مثبت به طرف آمریکایی و زمینه ساز ازسرگیری روابط دوجانبه ارزیابی کردند.

پس از قطع روابط سیاسی ایران و آمریکا در سال 1358، به اعتقاد بسیاری از تحلیل گران روابط خارجی، نمایندگی دائم ایران در سازمان ملل متحد به عنوان مجرای غیررسمی تبادل پیام میان تهران و واشنگتن عمل می‌کند.
انتهای پیام/ق
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها