امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۹:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80041
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 49
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل اعلام کرده سوریه ۹۲.۵ درصد از سلاح‌های شیمیایی خود را نابود و یا از خاکش خارج کرده ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سازمان ملل اعلام کرده سوریه ۹۲.۵ درصد از سلاح‌های شیمیایی خود را نابود و یا از خاکش خارج کرده است.

در همین راستا مقامات انگلیسی روز پنجشنبه ادعا کرده‌اند سوریه قرار است تمامی ذخائر اعلام شده تسلیحات شیمیایی را طی روزهای آینده تحویل دهد اما از اعلام تمامی آنچه دارد، امتناع کرده است.

روسیه و آمریکا در ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۳ بر سر پیمانی به توافق رسیدند که بر اساس آن قرار شد سوریه نسبت به نابودی زرادخانه‌های تسلیحات شیمیایی خود اقدام کند و امریکا نیز در عوض از حمله‌ی نظامی برنامه ریزی‌شده‌ای به این کشور عربی خودداری کند.

این توافقنامه چند روز پس از تشدید لفاظی‌های جنگ‌طلبانه‌ی آمریکا و برخی از متحدانش که سوریه را به دست داشتن در یک حمله‌ی شیمیایی مرگبار به حومه‌ی دمشق در ۲۱ آگوست متهم می‌کردند به تصویب رسید.

دمشق این اتهامات را به شدت رد کرد و گفت این حمله از سوی شبه‌نظامیان معارض سوریه و به صورت یک عملیات پرچم دروغین اجرا شد.

قرار است بخشی از عامل‌های شیمیایی سوریه در یک کشتی امریکایی مجهز و ویژه در دریا بی‌اثر شود.

بخش دیگری از این زرادخانه نیز به تاسیسات زباله‌های تجاری در فنلاند، انگلیس و آلمان ارسال خواهد شد.

سوریه از مارس ۲۰۱۱ با خشونت خونینی دست و پنجه نرم کرده است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها