امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۰:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80082
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 170
محمدرضا خباز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه درباره موفقیت دولت در فاز دوم هدفمندی‌یارانه‌ها اظهار کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها در ...

محمدرضا خباز امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در آستانه‌اشرفیه درباره موفقیت دولت در فاز دوم هدفمندی‌یارانه‌ها اظهار کرد: قانون هدفمندی یارانه‌ها در سال 89 و در زمانی که بنده نماینده مجلس بودم به تصویب رسید.

وی افزود: هدفمندی یارانه‌ها قانون خوبی است اما به خوبی اجرا نشده و اگر قانون درست اجرا می‌شد این‌همه مشکل در کشور وجود نداشت.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با بیان اینکه قانون هدفمندی یارانه‌ها به معنای جراحی اقتصاد کشور است، تصریح کرد: این امر باید اتفاق بیفتد و برخی‌ها که می‌گویند احتیاجی به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها نیست، آنها به آینده کشور آگاه نیستند که چنین اظهار نظر می‌کنند.

وی ادامه داد: باید اصل جراحی اتفاق بیفتد اما نباید کاری انجام می‌گرفت که این بیمار در اتاق عمل از بین برود و یا صدمات زیادی ببیند بنابراین قانون خوبی است اما از آنجا که بد اجرا شد نمایندگان قانون‌گذار جلوی اجرا را گرفتند.

خباز گفت: نمایندگان باور داشتند که اگر مرحله دوم اجرا شود شوک تورمی بسیار شدید و غیر قابل کنترل بر کشور وارد می‌شود و به همین منظور برای سال 91 و 92 اجازه اجرا را ندادند.

وی با اشاره به اینکه با روی کار آمدن دولت روحانی احساس کردند که دولت قانون‌گرایی است، تصریح کرد: این اجازه توسط مجلس به دولت داده شد تا مرحله دوم را اجرا کند بنابراین یک تبصره در بودجه اضافه شد.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با بیان اینکه چند امر مهم در این تبصره وجود دارد، خاطرنشان کرد: یکی اینکه دولت در سال جاری 48 هزار میلیارد تومان بر اثر افزایش قیمت حامل‌های انرژی به دست می‌آورد و 11 هزار میلیارد تومان از طریق بودجه در اختیارش قرار می‌گیرد که 60 هزار میلیارد تومان می‌شود و مجلس نحوه هزینه‌ها از این پول را مشخص کرده است.

وی اضافه کرد: موضوع دوم این است که رسماً قانون‌گذار به دولت تکلیف کرده است که به همه یارانه پرداخت نشود بلکه به نیازمندان داده شود.

خباز با بیان اینکه اگر کسانی آمار درست را ارائه ندهند تا سه برابر جریمه می‌شوند، گفت: این قانون جدیدی است اما دولت با ابتکار خود پیش‌بینی کرد به جای اینکه ما ثروتمندان را محروم کنیم خودشان بیایند از ثبت‌نام خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه دولت با پذیرش ریسک بخش ثبت‌نام یارانه‌ها را اجرا کرد، متذکر شد: این تجربه جدیدی بود و همه انتظار داشتند تعداد انصراف‌ ‌دهندگان بیشتر باشد.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری با اشاره به اینکه انصراف از دریافت یارانه‌ها بالغ بر یک‌هزار و 200 میلیارد تومان برای دولت صرفه‌جویی داشت، خاطرنشان کرد: این مبلغ به سر فصل بودجه دولت افزوده می‌شود زیرا مردم دریافت نمی‌کنند و می‌توان بسیاری از مشکلات را برطرف کرد.

وی یادآور شد: روز گذشته رئیس جمهور در هیئت دولت از آنهایی که ثبت‌نام نکردند قدردانی کرد و مقرر شده تا هر سه ماه یک‌بار گزارش نظارت این کار که بر اساس ایثارگرانه و گذشت پول را در اختیار دولت قرار دادند به مردم گزارش دهند.

خباز در ادامه با بیان اینکه آستانه‌اشرفیه مشهور به قم گیلان است، اظهار کرد: وجود سه امامزاده واجب‌التعظیم دارای آثار و برکات زیادی در این شهرستان است.

وی ثبت مجمع خیران کشور را در سال 85 عنوان کرد و گفت:  یکی از افراد موثر این مجمع «محمد مقتدر شعار»، عضو هیئت ‌مدیره انجمن خیران کشور است.

معاون امور تقنینی معاونت امور مجلس ریاست جمهوری سفر خود به گیلان را با دعوت مقتدر شعار عنوان کرد و گفت: نام موسسه خیریه وی نیز مزین به نام صدیقه طاهره است.

وی با اشاره به اینکه ارائه گزارش این موسسه به مردم شفاف‌سازی در هزینه‌کرد آن است، تصریح کرد: مردم باید در جریان قرار بگیرند و بدانند پول‌های که در اختیار موسسه قرار می‌گیرد در چه زمینه‌هایی هزینه شده است.

خباز از طراحی خانه خیران خبر داد و اضافه کرد: این طراحی کاملاً یک کار دموکراتیک بود که با رای افراد انتخاب صورت گرفت.

وی یادآور شد: با برگزاری انتخابات در بین خیران، اعضای خانه خیران در تهران انتخاب می‌شوند.
انتهای پیام/2300/ش40
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها