امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۰۱:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80091
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 41
قاضی «محمد حامد الجمل»، نخست وزیر اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که انتخاباتی که ...

قاضی «محمد حامد الجمل»، نخست وزیر اسبق مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تاکید کرد که انتخاباتی که قرار است، اواخر ماه می آینده در مصر برگزار شود، انتخابات بسیار شفاف و پاکی خواهد بود، چراکه قضات مصری بر آن نظارت دارند.

وی با اشاره به اینکه قضات مصر همواره جانب بی‌طرفی را اتخاذ کرده‌اند، تاکید کرد که آنها از هیچ نامزدی بر علیه نامزد دیگر حمایت نمی‌کنند و در این راه تلاش دارند، دومین انتخابات ریاست جمهوری مصر نیز با موفقیت برگزار شود.

الجمل در این خصوص توضیح داد که حدود 16 هزار قاضی بر انتخابات ریاست جمهوری مصر اشراف و نظارت دارند و هریک از آنها روند انتخابات در یک حوزه را زیر نظر دارد. این درحالی است که رسانه‌ها و سازمان‌های بین المللی و همچنین اتحادیه اروپا نیز روند انتخابات را کنترل می‌کنند تا شفافیت و درستی آن برای تمامی دنیا ثابت شود.

نخست وزیر اسبق مصر در ادامه افزود: حضور و مشارکت مردم در این انتخابات امری الزامی است، چون این مردم هستند که انتخاب می‌کنند، چه کسی برای 4 سال آینده اداره امور کشور را در دست داشته باشد، افزودن بر اینکه حضور مردم پای صندوق‌های رای علاوه بر تثبیت نقشه راه، بسیاری از امور را برای دولت مصر هموار و تسهیل می‌‌کند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار