امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۲۱:۵۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80093
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 47
سیدهادی منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برنامه مؤسسه تصویرشهر در سال جاری گفت: هنوز بودجه مؤسسه تصویرشهر به تصویب نرسیده است و در ...

سیدهادی منبتی در گفت‌وگو با خبرنگار سینمایی فارس در خصوص برنامه مؤسسه تصویرشهر در سال جاری گفت: هنوز بودجه مؤسسه تصویرشهر به تصویب نرسیده است و در انتظار جلسه هیأت مدیره برای تعیین بودجه و تصمیم‌گیری در خصوص برنامه‌های مؤسسه هستیم.

وی افزود: امیدواریم تا ظرف یکی دو هفته آینده جلسه هیأت مدیره برگزار شود چرا که پس از وقفه یک ساله‌ای که در برگزاری جشنواره فیلم شهر رخ داد امیدواریم که بتوانیم در سال جاری این جشنواره را برگزار کنیم اما برگزاری جشنواره فیلم شهر در انتظار برگزاری جلسه هیأت مدیره و تصمیم نهایی اعضا است.

مدیرعامل مؤسسه تصویرشهر با ابقای اعضای هیأت مدیره این مؤسسه گفت: به طورکلی وقتی مؤسسات در سطح رئیس هیأت مدیره یا مدیرعامل دچار تغییر و تحول می‌شوند باید در روزنامه‌های کثیرالانتشار این موضوع اطلاع‌رسانی شود و سپس امضای رئیس جدید به تأیید بانک برسد که این مراحل زمان‌بر است و درحال حاضر آن را طی کرده‌ایم و مشکلی بابت تأییدیه امضاء و یا تغییر هیأت مدیره نداریم.

* هیچ تغییر عمده‌ای در هیأت مدیره مؤسسه تصویرشهر رخ نداده است

منبتی خاطرنشان کرد: هیچ تغییر عمده‌ای در هیأت مدیره مؤسسه تصویرشهر رخ نداده و تنها حجت‌الاسلام شهاب مرادی به عنوان رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری به جای آقای خوراکیان به عنوان رئیس هیأت مدیره انتخاب شده‌اند و سعی می‌کنیم با برگزاری جلسه هیأت مدیره ظرف یکی دو هفته اخیر، برنامه‌های مؤسسه را به طور کامل مدون کنیم.

وی در خصوص مهمترین اولویت‌های مؤسسه تصویرشهر در سال جاری گفت: مهمترین اولویت ما برگزاری جشنواره فیلم شهر است چرا که یک سال در برگزاری آن تأخیر ایجاد شده و امیدواریم پس از تصویب بودجه مؤسسه بتوانیم جشنواره را به شکل مناسبی برگزار کنیم.

مدیرعامل مؤسسه تصویرشهر تأکید کرد: به طورکلی مؤسسه تصویرشهر سه مأموریت اساسی دارد که شامل نگهداری و بهره‌برداری از پردیس‌های شهرداری تهران (ملت، رازی، تماشا، راگا، ایوان‌شمس و آزادی)، برگزاری جشنواره فیلم شهر و حمایت از تولیدات تصویری همسو با اهداف سازمان فرهنگی هنری شهرداری است که سال گذشته نتوانستیم جشنواره را برگزار کنیم اما مجموعه پردیس‌های شهرداری تهران، سال گذشته جزو پرمخاطب‌ترین سینماهای پایتخت بودند.

* حمایت از 12 پروژه مصوب تصویری در صورت اختصاص بودجه

منبتی در پاسخ به این سؤال که سال گذشته نیز مؤسسه تصویر شهر حمایت زیادی از تولیدات سینمایی انجام نداد و سیاست تصویرشهر برای سال جاری چه خواهد بود؟ گفت: سال گذشته به دلیل مشکلات مالی نتوانستیم از بسیاری طرح‌های تصویبی حمایت کنیم اما با این حال جلسات شورای فیلمنامه به طور منظم برگزار شده است و در مجموع 12 پروژه مستند، کوتاه، سریال و سینمایی توسط شورای فیلمنامه برای ساخت به تصویب رسیده است که ساخت آنها منوط به میزان بودجه تصویبی و اولویت‌های سازمان فرهنگی هنری شهرداری است.

وی تصریح کرد: سال گذشته با حمایت سازمان زیباسازی شهر تهران، سه تله فیلم ساخته شد که تله فیلم حنا قرار است از شبکه تهران پخش شود و دو تله فیلم دیگر نیز در مراحل مختلف فنی قرار دارند همچنین یک مجموعه پنج قسمتی مستند در مورد بازیافت به کارگردانی محسن رمضان‌زاده ساخته شده است که به زودی پخش آن از شبکه مستند سیما آغاز می‌شود.

مدیرعامل مؤسسه تصویرشهر ضمن اشاره به ساخت مجموعه مستند خلیفه خداوند اظهار داشت: یک مجموعه مستند 10 قسمتی به نام خلیفه خداوند در دست تولید است که مراحل تحقیق و نگارش آن تمام شده که سفارش آن از سوی معاونت اجتماعی شهرداری به مؤسسه داده شده و در این مجموعه مستند آسیب‌شناسی زنان کارتن‌خواب مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

منبتی خاطرنشان کرد: به طورکلی سینما صنعت پرخرجی است و اگر مؤسسه بودجه مناسب برای تولید آثار همسو با خودش را نداشته باشد، تمام برنامه‌ریزی‌ها برای تولید اثر بی‌فایده خواهد بود و امیدواریم بودجه مناسبی دراختیار مؤسسه تصویرشهر قرار بگیرد.

* سبک زندگی ایرانی-سلامی و «تهران شهر مهربانی» اولویت‌های مضمونی تصویر شهر

وی همچنین در خصوص تأکید مقام معظم رهبری مبنی بر تقویت جریان مؤمن و انقلابی در سینما و برنامه‌های مؤسسه تصویرشهر در این زمینه گفت: به طورکلی تاکنون همه طرح‌هایی که توسط مؤسسه تصویرشهر انجام شده در همین راستا بوده و در جهت عمل به منویات مقام معظم رهبری بوده است و در حال حاضر نیز طرح‌های مختلفی در زمینه سبک زندگی داریم که محور تولیدات امسال مؤسسه تصویرشهر براساس سبک زندگی ایرانی ـ‌ اسلامی و شعار تهران شهر مهربانی خواهد بود.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار