امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 24
۰۱:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80103
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۱۵
تعداد بازدید: 32
به گزارش فارس به نقل از رسانه های فلسطینی، جمعی از فعالان انگلیسی در آستانه سفر «زیپی لیونی» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی به لندن با راه اندازی ...

به گزارش فارس به نقل از رسانه های فلسطینی، جمعی از فعالان انگلیسی در آستانه سفر «زیپی لیونی» وزیر دادگستری رژیم صهیونیستی به لندن با راه اندازی جنبشی، از مسئولان انگلیس خواستند که از ورود لیونی به این کشور جلوگیری کنند.

فعالان انگلیسی و اتحادیه دانشگاه‌ها و دانشکده‌های اسکندریه قصد دارند تا با راه اندازی یک جنبش از نمایندگان انگلیسی درخواست کنند تا با فشار بر وزارت کشور انگلیس از ورود زیپی لیونی وزیر دادگستری اسرائیل و مسئول مذاکرات سازش به این کشور جلوگیری کند.

لیونی قصد دارد به دعوت سازمان موسوم به «صندوق ملی یهود» یک سمینار در رابطه با صلح در لندن پایتخت انگلیس ارائه دهد.

« یال خان» فعال انگلیسی جنبش «تحریم اسرائیل» تصریح کرد: «صندوق ملی یهود» که میزبان سفر لیونی به لندن است در سراسر دنیا و در داخل انگلیس پول جمع آوری می کند و این اموال زمین های فلسطینی را خریداری می کند و به یهودی ها واگذار می‌کند.

وی تصریح کرد: این سازمان نژادپرست بوده و متاسفانه به عنوان یک موسسه خیریه در انگلیس به ثبت رسیده است و جنبشی به راه افتاده است تا اسم این سازمان از لیست گروه های تروریستی خارج شود.

«ایوا جاویش» از گروه کار فلسطین به نوبه خود در واکنش به سفر لیونی به انگلستان گفت: سفر یک جنایتکار جنگی در روز یوم النکبه یک توهین است ولی به دلیل آنچه که در طول این هفت سال در فلسطین مشاهده شده است هیچ کس از سفر لیونی شوکه نشده است.

وی گفت: حکومت انگلستان باید به صورت جدی به مسئولیت خود عمل کند و لیونی را به عنوان این اعتبار که وی یک از امضا کنندگان توافقنامه ژنو است را بازداشت کند.

دستگاه قضایی انگلیس در سال 2009 دستور بازداشت زیپی لیونی و ایهود باراک را به اتهام قتل عام 1400 فلسطینی صادر کرد.

انتهای پیام/
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها