امروز : جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۰:۳۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80124
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 102
غلام‌علی حدادعادل امروز در حاشیه مراسمی که با حضور مدیرکل محیط زیست استان تهران، فرماندار شهرستان پردیس، شهرداران بومهن و پردیس، اعضای شورای شهر ...

غلام‌علی حدادعادل امروز در حاشیه مراسمی که با حضور مدیرکل محیط زیست استان تهران، فرماندار شهرستان پردیس، شهرداران بومهن و پردیس، اعضای شورای شهر بومهن، بخشداران جاجرود و بومهن برگزار و حاشیه رودخانه جاجرود از زباله پاک شد، در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در ارتباط با کارهای صورت گرفته در مجلس در راستای حفاظت ار محیط زیست اظهار داشت: قوانین زیادی در حوزه محیط زیست داریم و مشکل ما خلق قانون نیست.

وی اضافه کرد: متاسفانه خلأ تربیتی و فرهنگی در حوزه محیط زیست وجود دارد؛ مجلس با قانون وضع کردن نمی‌تواند نبودن فرهنگ را جبران کند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس افزود: موثر بودن قانون زمانی امکان‌پذیر است که فرهنگ آن در مردم وجود داشته باشد و قانون برای استثناهایی که برخی امور را رعایت نمی‌کنند، مجازات می‌گذارد ولی تا زمانی که همه قرار باشد، یک خلاف را تکرار کنند، از دست قانون کاری ساخته نیست.

حدادعادل ادامه داد: باید قانون بر دوش فرهنگ سوار شود؛ قانون زمانی موثر است که فرهنگ رعایت قانون در مردم ‌وجود داشته باشد و در این زمینه، آموزش و پرورش، رسانه‌ها و ... همه باید تلاش کنند تا حفظ پاکیزگی فرهنگ شود ‌و افراد از نظافت محیط اطراف خود ننگ نداشته باشند.

وی تصریح کرد: در بعضی کشورها شاهد بودم که عادت کارمندان این است که بعد از پایان ساعت کار اداری، هر کس اتاق خود را نظافت و تمیز می‌کند و زباله‌ها را در پاکتی ریخته و با خود از اداره خارج ‌می‌کند؛ دانشجویان همگی در محیط تحصیلی که ریخت و پاش‌ها زیاد است، موظف هستند نظافت کنند و بعد از محل خارج شوند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلام‌شهر در مجلس افزود: این کار، امری عادی برای آنهاست ولی اینجا افرادی پشت خودروی چند صد میلیونی می‌نشیند و متاسفانه سیگار می‌کشند و با خالی شدن پاکت، آن را از شیشه خودرو به بیرون پرت می‌کنمد و این مشکل ماست و قانون هم در این رابطه کاری نمی‌تواند انجام دهد.

حدادعادل ادامه داد: قانون باید به وزارت آموزش و پرورش تکلیف کند که این مورد را در کتب درسی بیاورند و معلمان پرورشی و ... برنامه داشته باشند که اگر بزرگ‌ترها خواستند محیط را آلوده کنند، کودکان جلوی آنها را بگیرند و این را برای نسل آینده باید برنامه‌ریزی کرد.
انتهای پیام/2568/م40
برچسب ها:
آخرین اخبار