امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۲۰:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80127
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل به نقل از «تلویزیون یک»، ستادهای انتخاباتی عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل به نقل از «تلویزیون یک»، ستادهای انتخاباتی عبدالله عبدالله و اشرف غنی احمدزی از برگزاری دور دوم انتخابات ریاست جمهوری افغانستان استقبال کردند.

«حمیدالله فاروقی» عضو ستاد انتخاباتی اشرف‌غنی احمدزی اظهار داشت که اگر آرای پاک از ناپاک مشخص شوند و نتیجه‌ انتخابات نیز شفاف باشد ما آن را می‌پذیریم.

به گفته وی، چنانچه انتخابات به دور دوم نیز کشیده شود، با احترام به قانون، دراین دور نیز رقابت خواهیم کرد.

در همین حال «استاد عاصم» عضو ستاد انتخاباتی عبدالله عبدالله نیز بر آمادگی این تیم برای شرکت در دور دوم انتخابات خبر داد.

وی بیان داشت که مردم افغانستان با همان جوش و خروشی که در دور اول انتخابات شرکت کردند، در دور دوم نیز با شور بیشتری به پای صندوق‌های رای خواهند آمد.

با اعلام دور سوم نتایج مقدماتی انتخابات که روز پنجشنبه توسط کمیسیون انتخابات صورت گرفت، گمانه زنی‌ها در خصوص کشیده شدن انتخابات به دور دوم تقویت شده است.

بر اساس آماری که «یوسف نورستانی» رئیس کمسیون مستقل انتخابات افغانستان در نشست خبری روز گذشته در کابل اعلام کرد: عبدالله عبدالله 43.7 درصد آرا، اشرف‎غنی احمدزی 32.9 درصد آرا را کسب کردند.

بر اساس قانون انتخابات افغانستان، اگر هیچکدام از کاندیداها نتوانند بیش از پنجاه درصد آرا را بدست آورند؛ دور دوم انتخابات بین 2 کاندیدی که بیشترین آرا را دارند، برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها