امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80133
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 119
 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سفر به سئول و ...

 به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا در جریان سفر به سئول و کنفرانس خبری گفت: «کره شمالی از اقدامات تحریک آمیز خود چیز به جز انزوای بیشتر به دست نخواهد آورد.»

وی گفت برنامه هسته‌ای کره شمالی نه تنها تهدیدی برای منطقه بلکه برای آمریکا است.

رئیس جمهور آمریکا درباره تحولات اوکراین نیز اظهار نظر کرد. بر اساس گزارش رسانه‌های بین‌المللی، آقای اوباما گفت: «امروز با رهبران اروپا درباره اوکراین صحبت خواهم کرد؛ ممکن است آماده باشیم روسیه را در صورت دامن زدن به تنش‌ها تحریم کنیم.»

رئیس جمهور کره جنوبی نیز در این کنفرانس خبری گفت: «ما اعتقاد داریم که مقامات کره شمالی در صدد انجام چهارمین آزمایش هسته ای خود هستند.»

رئیس جمهور آمریکا گفت کشورش از تمامی گزینه‌ها استفاده نخواهد کرد و برخی از «تیرهای ترکش» خود را برای جلوگیری از وخیم‌تر شدن  اوضاع در این کشور نگاه خواهد داشت.

وی افزود: از نظر من پوتین فرد احمقی نیست ولی در حال حاضر نگاه وی به تحولات بین الملل، از منظر جنگ سرد است.

اوباما ضمن تأکید بر ادامه همکاری‌های آمریکا و روسیه گفت: اوکراین منافع بسیاری در اوکراین دارد ولی در حال حاضر در قبال تحولات این کشور، راه غلطی را در پیش گرفته است.

وی در ادامه بار دیگر رئیس جمهور روسیه را مخاطب سخنان خود قرار داد و گفت: پوتین باید بداند که جامعه جهانی از اقدامات وی استقبال نمی کند.

اوباما بدون اشاره به عامل جنگ های اخیر در دنیا گفت: دهه گذشته، دهه ای بود پر از جنگ و این فرضیه که جنگ، کلید حل مشکلات است، فرضیه ای بحث برانگیز و غیرقابل اتکاء می باشد.

رئیس جمهور آمریکا در انتهای سخنان خود به تحریم های اعمال شده بر علیه روسیه پرداخت و بر «تأثیرگذار بودن» این تحریم ها تأکید کرد.

انتهای‌پیام/ع
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها