امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۱:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80135
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۲۲:۲۲
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سنا، تاکنون 9 هزار و 636 بشکه نفت خام سبک در بورس انرژی به ارزش حدود 30 میلیارد ریال ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از سنا، تاکنون 9 هزار و 636 بشکه نفت خام سبک در بورس انرژی به ارزش حدود 30 میلیارد ریال معامله شده است.

شرکت ملی نفت در این مدت 12 بار عرضه نفت خام در بورس انرژی داشته که در مجموع 8 بار منجر به معامله شده است.

به گفته یاسر فلاح، مدیر روابط عمومی و امور بین الملل بورس انرژی ایران، علت عرضه‌ها و تقاضاهای محدود در این بازار را ارزیابی طرفین از این بازار جدید دانست و گفت: به نظر می‌رسد خریداران نفت در حال بررسی این بازار و آشنایی با سبک معامله در آن هستند.

فلاح افزود: همچنین از آنجایی که تحویل کالا در یک دوره 30 روزه انجام می‌گیرد خریداران نیز تا مطلع نشدن از کم و کیف نفت عرضه شده در این بازار به آهستگی قدم بر می‌دارند.

وی با اشاره به روزهای کم معامله گفت: در این مدت طی دو سه روز فقط 438 بشکه معامله شده که نشان دهنده تست زدن طرفین در خصوص عرضه نفت در بورس انرژی است؛ عرضه کننده و خریدار هر دو در حال بررسی بازار هستند.

مدیر روابط عمومی و امور بین‌الملل بورس انرژی در پایان به معاملات میعانات گازی اشاره کرد و گفت: از آذر 92 تاکنون همچنین 220 هزار بشکه میعانات گازی در بورس انرژی به ارزش 434 میلیارد ریال معامله شده که با وجود نوسانات در عرضه میعانات گازی این حجم و ارزش معاملات حاکی از جذاب بودن بازار میعانات گازی در بورس انرژی برای خریداران و فروشندگان است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها