امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 22
۰۲:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8017
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 134
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «بوسطه»، سلاف فواخرجی بازیگر مشهور سوری است که از سال 1997 تاکنون در 65 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه خبری «بوسطه»، سلاف فواخرجی بازیگر مشهور سوری است که از سال 1997 تاکنون در 65 فیلم و سریال از از جمله سریال‌هایی چون «کلئوپاترا»، «آخرین حکایت شهرزاد»، «شاهین قریش»، «صلاح‌الدین ایوبی» بازی کرده است.

وی هم‌اکنون همزمان در سوریه در حال بازی در دو سریال است که مهمترین آنها سریال «حادثه در دمشق» است و این بازیگر سوری در آن نقش زنی یهودی به نام «وداد» را بازی می‌کند.
 

* با وجود جنگ در سوریه، آثاری قوی و پیام‌رسان تولید می‌کنیم
 

فواخرجی خود درباره نقشش اینگونه می‌گوید: این نقش یک نقش رمانتیک در عین حال عقلانی است که قبول نمی‌کند به عنوان یک یهودی به فلسطین اشغالی برود و خانه یکی از آوارگان را اشغال کند.

وی در حالی همزمان در دو سریال سوری بازی می‌کند، که این کشور را جنگ و درگیری دربرگرفته است اما او تاکید می‌کند: کار کردن امروز در سوریه یک امر واجب است تا ثابت کنیم که فرهنگ زندگی ما مثل ماست و امروز حضور در سریال‌های سوری نوعی مقاومت است و با وجود جنگ ما آثاری قوی، فکری و پیام‌رسان تولید می‌کنیم.

فواخرجی با بیان اینکه روحیه قوی‌ئی دارم و باید برای وطنم قوی باشم می‌افزاید: نمی‌توانم دربرابر آنچه می‌گذرد ساکت باشم چراکه ما در یک مرحله عادی قرار نداریم ما در جنگ هستیم و من بی‌طرفی را دوست ندارم بلکه دوست دارم موضع خودم چه صحیح و چه غلط را بیان کنم.

وی با بیان اینکه همراه بشار اسد خواهد بود، تاکید می‌کند: به فرزند 4 ساله‌ام گفته‌ام که «دشمن بیگانه» سوریه را تخریب کرده است چراکه نمی‌توانم باور کنم که کسی از هم‌وطنانم چنین کرده باشند و فرزندانم می‌دانند که آن کسی که امروز سوریه را ویران کرده اسرائیل است.
 

* حتی یک سخنرانی سیدحسن نصرالله را از دست نمی‌دهم
 

فواخرجی با بیان اینکه از آوارگی مردم سوریه ناراحت است، خطاب به سیدحسن نصرالله که از سوریه حمایت کرده، می‌افزاید: حتی یک سخنرانی او را از دست نمی‌دهم به‌ویژه سخنرانی آخر او که به موضوع جولان اشاره کرد و من چون همه سوری‌ها به این نتیجه رسیدم که الان وقت بازگرداندن سرزمین‌های سوریه است.

سلاف فواخرجی از سال گذشته مراحل پیش‌تولید نخستین فیلم سینمایی خود با عنوان «پیام‌های گیلاس» را که به مساله جولان اشغالی می‌پردازد آغاز کرده و خودش در این باره گفته است: امیدوارم این فیلم حداقل درد سوریه را و غم آن از دست دادن این سرزمین را به تصویر بکشد

به گزارش فارس، این بازیگر سوری در سال گذشته در فیلم سینمایی «مریم» ساخته «باسل الخطیب» بازی کرد که آن فیلم تاثیرات جنگ شش روزه اعراب و اسرائیل در سال 1967 و اشغال جولان را بر سرنوشت سه زن سوری در سه نسل را به تصویر می‌کشید.

برپایه این گزارش، سریال «حادثه در دمشق» نیز که وی این روزها جلوی دوربین آن می‌رود به کارگردانی «باسل الخطیب» ساخته می‌شود و به دو دوره زمانی بین سال‌های 1947 و 1948 میلادی یعنی دوران نکبت و تاسیس رژیم صهیونیستی و دوره دیگری در سال 2001 و به‌ویژه حادثه 11 سپتامبر و تاثیر آن در وضعیت جهان عرب می‌پردازد.

انتهای پیام/س
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها