امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80175
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 172
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا عارف، رئیس بنیاد ایرانیان دومین دفتر بنیاد امید ایرانیان کشور را در استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدرضا عارف، رئیس بنیاد ایرانیان دومین دفتر بنیاد امید ایرانیان کشور را در استان اصفهان افتتاح کرد.

لازم به ذکر است این بنیاد کار خود را قبل از سال 88 به طور رسمی در تهران آغاز کرد و نخستین دفتر استانی این بنیاد در مشهد افتتاح شد، امروز نیز محمدرضا عارف در طول سفر دو روزه خود به اصفهان، دومین دفتر استانی بنیاد امید ایرانیان را در حوالی اتوبان شهید خرازی افتتاح کرد.

معاون اول دولت اصلاحات در حاشیه افتتاح این دفتر در جمع خبرنگاران حاضر شد و پیرامون مهم‌ترین اهداف تأسیس و تشکیل بنیاد امید ایرانیان، گفت: ترویج و نشر تفکر و گفتمان خردورزی و اخلاق مهمترین هدف از تأسیس این بنیاد است.

وی تأکید کرد: نگاه بنیاد امید ایرانیان یک نگاه راهبردی است، این بنیاد یک تشکل غیرحزبی بوده و در جایگاه یک سازمان مردم‌نهاد روی مباحث راهبردی و کلان کشور در زمینه‌های علمی، فرهنگی و اجتماعی فعالیت خواهد کرد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان متذکر شد: از دیگر اهداف مدنظر ما حرکت در راستای سیاست‌های کلان نظام و سهیم‌شدن در کمک و یاری‌رساندن به اجرای سیاست‌ها و دغدغه‌های دولت است.

وی در پاسخ به سؤال خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا بنیاد امید ایرانیان در انتخابات آتی مجلس فعالیت خواهد کرد؟ تصریح کرد: بنیاد امید ایرانیان در امور راهبردی فعالیت جدی خواهد داشت.

وی گفت: تعیین و تدوین برنامه‌ها و راهبردها از جمله برنامه‌های تعریف‌شده برای این بنیاد است، ولی چون رویکرد این بنیاد حزبی نیست هرگز روی افراد و اشخاص و مصادیق ورود نخواهد کرد.

عارف در پاسخ به سؤال دیگری خبرنگار فارس مبنی بر اینکه آیا شما شخصاً در انتخابات آتی مجلس حاضر خواهید شد؟ گفت: ما در انتخابات آتی حتماً شرکت خواهیم کرد و به طور قوی حاضر خواهیم شد، حال آنکه آیا من و یا شخص دیگری به عنوان نامزد ورود خواهیم کرد یا خیر، برعهده تصمیمات اعضاء و جمع‌بندی‌های مسئولین همفکر ما است.

معاون اول دولت خاتمی همچنین در پاسخ به سؤال یکی از خبرنگاران در خصوص اتفاقات بند 350 بازداشتگاه اوین اظهار کرد:  رخ دادن چنین مسائلی نتیجه بی‌تدبیری‌ها و کم تدبیری‌های برخی مدیران است که متأسفانه بارها شاهد آن بوده‌ایم.

وی بیان داشت: بعضاً به دلیل عدم شفاف‌سازی در گزارش‌دهی به مردم این قبیل اشتباهات به حساب کل نظام گذاشته می‌شود.

عارف تصریح کرد: من امیدوار هستم که این دفعه نسبت به بررسی مسئله رخ داده در بند 350 اوین جدیت خرج داده شود و پس از پایان رسیدگی به موضوع یک گزارش دقیقی از مشکل رخ داده به مردم ارائه شود و چنانچه فردی خطاکار بوده است با آن برخورد قانونی شود.

عارف توضیح داد: نظام جمهوری اسلامی ایران از همه شائبه‌ها و شایعه‌ها مبرا است و جایگاه و حقوق مردم در نظام الهی ما مشخص است، هرگز نمی‌توان به کل نظام جمهوری اسلامی وصله‌ای چسباند.

لازم به ذکر است؛ سخنان عارف مبنی بر احتمال بروز برخی قصور و خطاها در زمینه برخورد با مجرمین زندان اوین در حالی صورت می‌گیرد که هیچ نهاد و مرجع رسمی چنین اخباری را تائید نکرده است.

رسانه‌های بیگانه نیز در روزهای اخیر با همین بهانه هجمه گسترده‌ای را علیه کشورمان به راه انداخته‌اند.

پیش از این نیز پارلمان اتحادیه اروپا با تصویب یک بیانیه ایران را به نقض حقوق بشر متهم کرده بود.
انتهای پیام/63030/ذ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها