امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۱:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80178
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 98
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بابلسر، مقداد نجف‌نژاد شامگاه پنج‌شنبه در مراسم کلنگ‌زنی مرکز بهداشت روستای عربخیل اظهار ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بابلسر، مقداد نجف‌نژاد شامگاه پنج‌شنبه در مراسم کلنگ‌زنی مرکز بهداشت روستای عربخیل اظهار داشت: از ابتدای انقلاب تاکنون این روستا همواره در همه زمینه‌ها از روستاهای نمونه شهرستان بابلسر بوده است.

وی با بیان اینکه در شریعت اسلام بعد از نعمت خلقت هیچ نعمتی بالاتر از سلامت نیست، افزود: مجلس شورای اسلامی چه در دولت فعلی چه دولت‌های گذشته به مقوله سلامت توجه داشت چون کارکردی ضروری و حیاتی برای کشور است.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امسال در بحث یارانه‌ها دو نوع یارانه داریم، بیان داشت: یارانه 48 هزار میلیارد تومان در بودجه بابت یارانه مستقیم و غیرمستقیم اختصاص یافت که این نوع یارانه بیشتر به بخش سلامت جامعه و به بخش بیمه، تامین نظام اجتماعی که در قانون اساسی تاکید شده است، می‌پردازد.

نجف‌نژاد ادامه داد: به خاطر اهمیت حوزه سلامت از این 48 هزار میلیارد تومان 10 درصد یعنی 4 هزار و 800 میلیارد تومان را به بخش سلامت اختصاص داده شد.

وی با بیان اینکه جدا از این مبالغ در طرح هدفمندی یارانه‌ها، حدود 11 هزار میلیارد تومان بابت یارانه آب و نان اختصاص داده شد، عنوان کرد: حدود 59 هزار میلیارد تومان نیز به بودجه عمومی اختصاص یافت که از این مقدار 4 هزار و 800 میلیارد تومان به بخش بهداشت و درمان و در مابقی آن نیز به بخش پیشگیری و بیمه سرمایه‌گذاری اختصاص داده می‌شود.

نماینده مردم بابلسر و فریدونکنار در مجلس شورای اسلامی به مبلغ 3 هزار میلیارد تومانی بودجه اشاره کرد و گفت: در مجلس 2 هزار و 900 میلیارد تومان برای بحث بیمه پیشنهاد نمودیم که بنا است بعد از نظر نمایندگان برگردد به معاونت ریاست جمهور و سازمان مدیریت برنامه‌ریزی کشور و سپس در آنجا توزیع شود و در بخش سلامت سرمایه‌گذاری شود.

نجف‌نژاد بخش سلامت را ضروری‌ترین نیاز مردم برشمرد و افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی رهبر معظم انقلاب توجه به بخش سلامت است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد: با تدابیر اتخاذ شده تا سه سال آینده مشکلی از لحاظ بیماری و درمانی درباره تامین اعتبارات نداشته باشیم.

انتهای پیام/86010/ط30/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها