امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۷:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80193
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 29
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جریان سفر به شهرستان طبس در ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی صبح امروز در جریان سفر به شهرستان طبس در سخنانی در جلسه‌ای که با حضور مسئولان و مقامات محلی تشکیل شده بود، اظهار داشت: اصل این است که رونق اقتصادی مورد توجه قرار گیرد، اولویت، رونق تولیدات است تا در کنار آن آبادانی ایجاد شود. باید ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری برای تبدیل این موضوعات به تولید شناسایی شوند و در اختیار مردم قرار گیرند.

وی افزود: باید شناسایی کنیم، ببینیم چه پروژه‌هایی را می‌شود به مردم داد و اگر نشد تازه به فکر حمایت دولت و تأمین اعتبارات از سوی قوه مجریه باشیم.

رئیس مجلس تصریح کرد: در این رابطه در بودجه حتی اجازه داده شد که سهام بیمارستان‌ها به مردم یا پزشکان داده شود، در این رابطه باید پروژه‌ها با ابتکارات مختلف مورد استفاده قرار گیرند، از قدرت مانور مردم در تمام حوزه‌ها به ویژه معدن نیز باید استفاده شود، متأسفانه از ظرفیت‌های حوزه معدن در کشور به ویژه در این استان استفاده نشده است، از سوی دیگر در این رابطه نباید برای تأمین اعتبار به دولت امید داشته باشیم بلکه بایستی از ظرفیت‌های قانون بودجه و برنامه 5 ساله استفاده شود زیرا در این قوانین بر حضور بخش خصوصی تأکید شده است.

وی ادامه داد: یکی از مشکلات کنونی کشور معوقات بانکی است که در این رابطه دو موضوع مطرح است، یکی اینکه افرادی پول را گرفته‌اند و در راه درست هزینه نکرده‌اند و قطعا باید با کمک مسئولان و قوه قضائیه این افراد شناسایی شده و با آنان برخورد شود اما عده‌ای دیگر تولید‌کننده هستند که به علت تلاطمات اقتصادی به اعتبارات مالی نیاز دارند از این رو در قانون گفته‌ایم که باید جرایم این افراد بخشیده و معوقاتشان طی 5 سال تقسیط شود تا زمینه رشد تولید فراهم شود.

لاریجانی خاطر نشان کرد: همه باید حامی تولید باشیم، همه به ویژه استاندار باید به دنبال تبدیل ظرفیت‌های بالقوه به بالفعل باشند، پروژه‌هایی که به تولید کمک می‌کند باید در اولویت قرار گیرند.

وی ادامه داد: طبق بررسی‌های انجام شده، تاکنون حدود 400 هزار میلیارد تومان پروژه عمرانی کلنگ زده شدند که تنها می‌توان 20 یا 30 هزار میلیارد تومان اعتبار برای این پروژه‌ها تأمین کرد یا اختصاص داد، بنابراین برای اتمام این پروژه‌ها چندین سال زمان نیاز است که حتی در صورت اتمام آنها دیگر پس از گذشت چندین سال، این پروژه‌ها فرسوده هستند.

رئیس مجلس در بخش پایانی سخنانش گفت: باید از ظرفیت قانونی، واگذاری پروژه‌ها به بخش خصوصی استفاده کنیم.

وی با اشاره به مشکلات کمبود آب در کشور تأکید کرد: در حوزه تکنولوژی، آبیاری تحت فشار باید  مور توجه قرار گیرد و روی آن سرمایه‌گذاری شود.

لاریجانی در پایان با اشاره به ظرفیت‌های بازار افغانستان در ایران، گفت: اگر مسیر باز شود و جاده‌ها هموار شوند می‌توانیم از ظرفیت‌های این حوزه نیز استفاده کنیم.

به گزارش فارس، لاریجانی پس از حضور در جلسه‌ای که با حضور مسئولان و مقامات محلی تشکیل شده بود، طبس را به مقصد تهران ترک کرد. 

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها