امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 22
۰۰:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80201
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 15
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز عبادی سیاسی جمعه تهران، علیم بودن را یکی ...

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، آیت‌الله سیداحمد خاتمی خطیب موقت نماز عبادی سیاسی جمعه تهران، علیم بودن را یکی از صفات الهی برشمرد و با بیان اینکه خداوند 162 بار در قرآن با صفت علیم خوانده شده است، اظهار داشت: ما در هر حال در محضر خدا هستیم و هر رفتاری که داشته باشیم او می‌بیند و حساب فردای ما نیز با اوست.

آیت‌الله خاتمی با بیان اینکه تاکنون در خصوص سبک زندگی دینی و لزوم اصل اشداء علی‌الکفار و رحما بینهم، در عرصه‌های مختلف بحث کرده‌ایم، ادامه داد: جامعه دینی جامعه معنویت است و جامعه نبوی در واقع جامعه‌ای است که با نماز عجین شده باشد.

خطیب موقت تهران ضمن تقدیر از خدمات شایسته ستاد اقامه نماز به ریاست حجت‌الاسلام قرائتی تصریح کرد: پیام‌هایی که رهبر معظم انقلاب به این ستاد داده‌اند، اگر جمع‌آوری و دسته‌بندی شود بهترین منشور برای گسترش فرهنگ نماز درجامعه است.

وی به بیان جایگاه نماز در زندگی یک مسلمان پرداخت و خاطرنشان کرد: اولا نماز به معنای حضور خدا در زندگی است و کسی که اهل نماز است خدا از زندگی او غایب نیست؛ هویت اشخاص را می‌توان با نماز شناخت و در عین حال چهره دین با نماز نشان داده می‌شود.

آیت‌الله خاتمی غذای لذیذ جان را نماز دانست و با بیان این نکته که ساختمان محکم شالوده محکم هم می‌خواهد، تاکید کرد: شالوده دین نماز است و در واقع دین بی‌نماز یک کالبد بی‌روح محسوب می‌شود. از این رو حرمت نگه داشتن و صحیح خواندن نماز بسیار مهم است.

امام جمعه موقت تهران در همین زمینه به ذکر خاطره‌ای از اهمیت قائل شدن مقام معظم رهبری برای نماز اشاره کرد و یادآور شد: در جلسه‌ای که اعضای جامعه مدرسین خدمت مقام معظم رهبری بودند پس از اتمام سخنرانی‌ها و در حالی که 20 دقیقه تا اذان باقی بود، نوبت به مقام معظم رهبری رسید، وقتی مؤذن اذان گفت رهبری فرمودند با این اذان ادامه صحبت لجبازی با نماز است و بعد از نماز جلسه را ادامه می‌دهیم.

وی با تاکید بر اینکه فرهنگ نماز را باید از خانه شروع کرد به نقش نماز در عرصه حکومتی پرداخت و گفت: یکی از تفاوت‌های حکومت دینی و غیردینی این است که در حکومت دینی حاکمان به فکر معنویت زیرمجموعه خود باشند.

آیت‌الله خاتمی با تاکید بر اینکه نباید از وقت نماز سوءاستفاده کرد و به بهانه آن یک ساعت کار را تعطیل کرد، گفت: باید حقوق مردم رعایت شود و اقامه نماز نیز به ادا شدن حق مردم کمک می‌کند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها