امروز : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 August 19
۱۸:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 8022
تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۲ - ساعت ۱۹:۳۱
تعداد بازدید: 76
ربه گزارش خبرنگار فارس از سوریه، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، با پاکسازی بزرگراه ادلب – باب الهوی در ادلب در شمال غربی سوریه که گروه‌های تروریستی ...

ربه گزارش خبرنگار فارس از سوریه، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، با پاکسازی بزرگراه ادلب – باب الهوی در ادلب در شمال غربی سوریه که گروه‌های تروریستی مسلح اقدام به بستن آن کرده و مانع از تردد اهالی منطقه  «کفریا» در آن می‌شدند، بار دیگر آن را باز کنند.

در همین راستا نیروهای ارتش سوریه به حملات خود علیه گروه‌های تروریستی در بوته‌زارهای «جبل الاربعین» و روستای «بزابور» در ریف ادلب ادامه داده و مراکز تجمع آنها در این مناطق را هدف قرار دادند که در جریان آن بیش از 30 فرد مسلح کشته و ده‌ها نفر دیگر زخمی و تجهیزات سنگین آنها و تعدادی از خودروهای مجهز به تیربارهای سنگین آنها منهدم شدند.

همچنین نیروی هوایی سوریه با هدف قرار دادن یک مرکز تجمع افراد مسلح در منطقه جنوب غربی فرودگاه نظامی «ابو الظهور» 20 فرد مسلح را به قتل رساند.

رقه: کشته شدن‌ ده‌ها عنصر القاعده

هدف قرار گرفتن مقر «هئیت شرعی» جبهه النصره در شهر «رقه» در شمال مرکزی سوریه از سوی نیروهای ارتش سوریه کشته شدن 25 عنصر جهادی تکفیری وابسته به این جبهه را درپی داشت.

همچنین نیروهای ارتش سوریه عملیات‌های نظامی مختلفی را در روستاهای عین النسر و عیشن عیسى در رقة به اجرا گذاشتند که در جریان آن ده‌ها فرد مسلح کشته شدند.

از سوی دیگر درگیری نیروهای ارتش سوریه با یک گروه تروریستی به نام «ایمان الله» در شهر رقه کشته شدن شماری از عناصر این گروه تروریستی از جمله «انس الکردی» را درپی داشت که سرکرده این گروه تروریستی و از نیروهای پیشمرگه کرد بود.

دیر الزور: ادامه عملیات ارتش سوریه

عملیات ارتش سوریه در مناطق مختلف استان «دیر الزور» در شرق سوریه امروز نیز ادامه یافت و عملیات نیروهای ارتش سوریه در منطقه «الجبیلة» و شهر «مو حسن» کشته شدن ده‌ها فرد مسلح را به دنبال داشت که در میان آنها «هاشم الحسون»، یکی از سرکردگان گروه‌های تروریستی این شهر شناسایی شد.

ریف دمشق: گلوله‌باران یکی از مناطق حامی نظام

افراد مسلح منطقه «جرمانا» در ریف دمشق را با چند قبضه خمپاره گلوله‌باران کردند که یکی از آنها در میدان «السیوف» و دیگری در نزدیکی بیمارستان «الراضی» در منطقه جرمانا اصابت کرد.

این حمله خمپاره‌ای زخمی شدن چند شهروند سوری و وارد آمدن خسارات مادی سنگین به این مناطق را به دنبال داشت.

طرطوس: مسموم کردن یک محموله بزرگ مواد غذایی توسط افراد مسلح

نیروهای امنیتی سوریه با ارسال گزارشی برای مسئولان بندر طرطوس در غرب سوریه از آنان خواستند تا یک محموله بزرگ مواد غذایی شامل نوشیدنی «المته» وارد شده به این بندر را مورد بررسی و تحقیق قرار دهند.

براساس گزارش‌های امنیتی رسیده به دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی سوریه گروه‌های تروریستی اقدام به مسموم کردن یک محموله مواد غذایی وارداتی به سوریه پیش از ورود آن به بندر طرطوس کرده‌اند. 

اطلاعات رسیده به نیروهای امنیتی سوریه تاکید می‌کند که افراد مسلح اقدم به مسموم کردن این محموله غذایی با ماده سمی «زرنیخ» کردند. «المته» نوشیدنی است که مردم سوریه به نوشیدن روزانه آن عادت دارند.
انتهای پیام/ر
برچسب ها:
آخرین اخبار