امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۱۰:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80223
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 77
به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهارمین روز هفته سلامت در همایش بهار سلامت و رسانه‌ها از ...

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در چهارمین روز هفته سلامت در همایش بهار سلامت و رسانه‌ها از اصحاب رسانه به خاطر دلسوزی و همراهی مردم و انعکاس مشکلات حوزه سلامت تشکر کرد و اظهار داشت: در زندگی و سلامتی مردم بدون تردید رسانه‌ها نقش بی‌بدیلی دارند و آمد و شد دولت‌ها و تغییر فرهنگ و آداب و سنن و ... از توانمندی رسانه‌ها است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال سال فرهنگ نامیده شده و ما امیدواریم در مسیر ترویج فرهنگ اسلامی که نماد آن پیامبر رحمت و اهل بیت عصمت و طهارت هستند بتوانیم همت کنیم.

هاشمی از امام خمینی یاد کرد و افزود: امام بزرگوار رسانه‌ها را کوره آدم‌سازی انسان‌سازی و انسان‌پروری و آموزگار راستی و درستی معرفی کردند و انشاالله رسانه‌ها مظهری باشند برای پرهیز از دروغ و تهمت و افترا و تلاش آنها برای وحدت ایمانی هر روز بیشتر از گذشته‌ها باشد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از رسانه‌ها درخواست کرد تا به وضعیت کشور،‌ موقعیت کنونی انقلاب و به دولت کمک کنند.

هاشمی با بیان این مطلب که در این چند ماه یاد گرفته‌ایم که چه کنیم، گفت: سال آینده انتخابات مجلس است و سال بعد آن نیز پایان دولت؛ پس اگر واقع‌بین باشیم یک سال برای وزرا و دستگاه اجرایی زمان است و ما با قدرت و قوت در جهت ایفای نقش خود نهایت تلاش را خواهیم کرد.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: دولت موتور حرکت ملت است و باید خدمتکار باشد و مهم این است که دولت در مسیر انقلاب و در پی تحقق اهداف رهبری تلاش کند.

هاشمی افزود: ما علاقمند نیستیم که فقط حسن‌های ما را بگویید چرا که مداحی به معنای مدح و ثنا به جزء برای ذات اقدس الهی مذموم است و انشاالله در حوزه سلامت اگر چه نقایص را بیان می‌کنید موفقیت‌ها را نیز گزارش کنید.

وزیر بهداشت با اشاره به نقش رسانه‌ها در خبرساز شدن موضوع یک درصدی، گفت: مقام معظم رهبری سال‌هاست که در موضوع سلامت و توجه به این حوزه مواردی را یادآور شده‌اند و رئیس جمهور هم قبل از 24 خرداد به اهمیت سلامت و نقش آن در فرهنگ اهتمام داشته‌اند.

وی با اشاره به  امسال که  سال خود مراقبتی است، گفت: رسانه‌ها می‌توانند باعث تغییر نگرش و رفتار مردم نسبت به خود شوند. همچنین در مورد سلامت روان که یکی از موضوعات مهم است رسانه‌ها می‌توانند باعث نشاط و شادابی شده و در ایفای آن امنیت را به ارمغان بیاورند.

هاشمی ادامه داد: در غیر اینصورت رسانه‌ها می‌توانند حتی یاس را برای مردم نیز به دنبال داشته باشند که خوشبختانه رسانه‌های متعددی بری از این موضوع هستند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این مطلب که رسانه‌ها می‌توانند مردم را نسبت به بیماری و عوامل بیماری‌زا آگاه سازند، تصریح کرد: این عملکرد نیاز به هنرمندی دارد اگر چه نقش رسانه‌ها تعیین کننده است اما چون با جان مردم در تماس هستند باید مراقب باشیم از انتشار اخبار هیجانی به جای امید پرهیز کنیم چون کار رسانه‌های سلامت متفاوت با کار رسانه‌ای در حوزه سیاست، اقتصاد، ورزش و ... است.

وی افزود: امروز تلاش همه ما دسترسی عادلانه به خدمات سلامت برای همه مردم است و به نظر می‌رسد که عدالت و رعایت آن حق همه مردم به خصوص در حوزه سلامت است.

هاشمی به عکس قله‌ای که در پشت دفترچه‌های بیمه نقش بسته اشاره کرد و گفت:‌ رسیدن به این قله که قله سلامتی است آرزوی ماست اگر چه که فاصله زیاد است اما مطمئن هستیم که می‌رسیم و شما رسانه‌ها کمک حال ما هستید.

وزیر بهداشت به ابلاغ سیاست‌های کلی سلامت از سوی مقام معظم رهبری اشاره داشت و تصریح کرد: این نقشه راهی است که به عدالت در سلامت می‌رسد و امیدواریم قوای سه‌گانه فرصت‌سوزی نکنند و از مسیر اصلی منحرف نشویم و بتوانیم برای تامین سلامت مردم گام برداریم.

هاشمی ادامه داد: در این سیاست‌ها موارد متعددی است از جمله منابع و بیمه‌ها و ما نباید به بیمه‌ها بخشی نگاه کنیم چرا که این مسئله مشکل مردم است و باید برای بهره‌گیری از خدمات درمانی و بهداشتی بیمه‌ها کمک کنند و تجمیع بیمه‌ها ضروری است و امیدواریم امسال با کمک شما این مطالبه عمومی را محقق سازیم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به آغاز فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها گفت: متاسفانه خیلی مسائل به موضوع سلامت گره می‌خورد و انصافا کار ما را سختر می‌کند.

وزیر بهداشت ادامه داد: در ثبت نام یارانه‌ها مردم همکاری کردند و کم نیاوردند و اکثریت قریب به اتفاق مردم برای دریافت یارانه اعلام آمادگی کردند و البته ما خوشحالیم.

وی با بیان این مطلب که حتما اتفاق خوشی در حوزه سلامت می‌افتد، گفت: امیدواریم با اصلاح مدیریت و ساختار و تامین منابع پایدار و تجمیع، افق‌های روشنی برای مردم عزیز ایران رقم زنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها