امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۱۳:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 80224
تاریخ انتشار: ۶ اردیبهشت ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 51
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، مصطفی موذنی صبح امروز در جمع خبرنگاران عسلویه اظهار داشت: حفاظت از محیط زیست باید ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از عسلویه، مصطفی موذنی صبح امروز در جمع خبرنگاران عسلویه اظهار داشت: حفاظت از محیط زیست باید مورد توجه و تاکید همه مردم و مسئولان قرار گیرد و نباید در این راستا کم‌کاری شود.

وی افزود: عسلویه از مناطق مهم در بحث محیط زیست است و باید از گونه‌های مختلف جانوری در این منطقه محافظت شود.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست عسلویه از کشف چهار قطعه تیهو از شکارچیان متخلف در عسلویه خبر داد و خاطرنشان کرد: تعداد چهار قطعه تیهو توسط یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان عسلویه با همکاری پاسگاه انتظامی چاه مبارک کشف و ضبط شد.

موذنی تصریح کرد: متأسفانه شکار این گونه پرندگان در فصل زادآوری از طریق روش‌های مرتبط با این فصل صورت می‌گیرد و با استفاده از صدا و تله‌های زنده‌گیری اقدام به صید و خرید و فروش آن می‌کنند.

وی ادامه داد: متخلف مربوطه پس از دستگیری به مراجع انتظامی تحویل و پرونده مذکور در مرجع قضایی در حال پیگیری است.

موذنی تاکید کرد: با عنایت به ممنوعیت صدور مجوز شکار پرندگان تا سه سال آینده از سوی معاونت محیط طبیعی امید است که جمعیت این پرندگان به حد مطلوب نزدیک شود و یگان حفاظت اداره محیط زیست شهرستان عسلویه با همکاری عوامل انتظامی، بسیج و سازمان‌های مردم نهاد آمادگی برخورد با هرگونه تخلف در این زمینه را دارد.

رئیس پارک ملی دریایی نایبند عسلویه از تلاش‌ها و همکاری‌های نیروی انتظامی شهرستان عسلویه قدردانی کرد.

موذنی متذکر شد: تیهو از خانواده ماکیان و از گونه‌های در معرض خطر شکار توسط متخلفین در منطقه نایبند و دیگر مناطق شهرستان عسلویه است.

انتهای پیام/2451/ن20/ض1002
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها